TULEVIA HUPPAILUJA
Hauskaa yksin ja kaveriporukassa....

ÄNÄTURNAUKSET
Ravintola Seiväs Änäriturnaukset perjantaisin klo 19 !
Ilmoittautumiset viimeistäään klo 18.30: www.seivas.fi

TULOSSA BILJARDIN SARJA
Syksyllä 2016 ravintola Seipäässä....

TULOSSA FLIPPERILIIGA
Syksyllä 2016 ravintola Seipäässä, kolmihenkiset joukkueet...

JOSKUS KÄYDYT KILPAILUT 
Kisailtu on ja hauskaakin on ollut...

PÖYTÄCURLING -TURNAUS 19.11.2015
Ravintola Seiväs.
1) Tunneli-Topi Toivonen
2) Janne Sillgren
3) Maarit Pälsynaho
4) Heikki Savolainen
5) Pekka Pälsynaho
6) Tomi Vesanen

ATIKIN SYNTTÄRIHIKOILU 9.10.2015
Korttelityönsankarin Atikin juhlaturnaus Energiahallissa. Pelimuotona oli hikoilua aiheuttanut salibandy.
Atikin motor - Kahakka 6-4
Kahakka - Johtokunta 1-6
Atikin motor - Johtokunta 2-7
Pistepörssin kärki:
Sökö Soini 1+6=7
Tipi Tuomola 3+3=6
Juha Semeri 4+1=5
Juha Moisio 3+2=5
Atik Kovanen 3+1=4
Jäähypörssin kärki:
Atik Kovanen 2+2=4 min
Jim Sinkkonen 2 min

LUTSUPALLO 2.10.205
Kortteliliigan lajijaostojen jäsentenväliset.
1) Lentopallojaosto/Hupipelijaosto
2) Kaukalopallojaosto/Hupipelijaosto
3) Salibandyjaosto/Futisjaosto
4) Mölkkyjaosto/Futisjaosto
RTV-maalaripörssin kärki:
1) Tipi Tuomola Mölkkyjaosto 9 maali
2) Kalle Tolvanen Lentopallojaosto 5
2) Arto Koskinen Salibandyjaosto 5
2) Tomppa Sairomaa Lentopallojaosto 5
Järjestelyistä vastasi jalkapallojaosto apunaan päätuomari Mikki Vanninen.

HULLUHARRIKISA 2015
1) Hullu-Harri Rantanen
2) Sami Soininen
3) Johtaja Nevalainen
4) Markku Kaija

MÖLKKYMURINAT 25.7.2014
Kisapuistossa hieman erilaista pelaamista (keilat 1-16 ja heittoalusta, joukkueessa 1-4 pelaajaa):
1) Timo Hiltunen/Pekka Lintunen
2) Jaakko Räsänen/Joonas Törrönen
3) Marppi Haasiatarha/Jarppi Haasiatarha
Sijat 4-6:
Marku Hänninen/Markku Hyväinen, Sanna Koskimaa, Asko Lallukka.
B-finaali:
1) Harri Voutilainen/Keke Anttila
Mukana leikissä oli 24 joukkuetta.
Kisailun organisoi liigan hupipelijaosto.

HULLUHARRIKISA 2014
1) Hullu-Harri Rantanen
2) Golf-Mikko Marttinen
3) Huuma Vesanen
4) Humu Huupponen (suosarjan voittaja)
5) Jonne Hugg (totalisaattorin ulkopuolella)
6) Janipoi Kallio
Kilpailun organisoi KVPK.

JAOSTOMÖLKKY 25.4.
1) Lentisjaosto, Sanna Tasanko ja Tomppa Sairomaa
2) Futisjaosto VI, Sari Teivainen ja Niko Orehoff
3) Säpäjäosto II, Mika Himanen ja Humu Huupponen 
4) Johtis, Amalia Koskinen ja Tunneli-Topi Toivonen 
Mukana oli 11 joukkuetta
 
RAPPUSMÖLKKY 22.2.2014
1) Wood Pub II, Ville Petäjämäki/Topi Vihervaara
2) Wood Pub, Timo Kemppi/Jake Ropponen
3) Vettynyt Halko, Sanna Koskimaa/Ile Horttanainen
4) Nyytti, Antton Soini/Maski Lehtonen
5) Mosku, Martti Lohtander/Pekka Kostensalo
6) Möysän Mesut, Hapa Voutilainen/Timo Helminen
Mukana oli 15 joukkuetta.
 
JUNIORMÖLKKY 5.1.2014
1) Tipi Tuomola/Sökö Soini 
2) Kai Oksa/Keke Anttila
3) Joonas Soini/Markku Mäntysalo
4) Irwin Salmensuo/Maski Lehtonen
Mukana mukavassa leikissä oli 16 joukkuetta.
 
HULLUHARRIKISA 2013
1) Harri Rantanen 4,4 pistettä
2) Polttari-Vesanen 4,3 pistettä
 
DUMARIPOKSU 4.11.
1) Anssi Sinisalo, salibandy
2) Laxu Saarinen, jalkapallo
3) Rainer Pekkinen, salibandy
4) Kai Enckelman, salibandy
 
NELIOTTELU 6.4.2013
Kisailtiin Energiahallissa monipuolisen lajivalikoiman kera.
Lajeina olivat mölkky, bowls, bilis ja tikka.
1) Ville Laine/Tommi Jantunen
2) Harri Voutilainen/Imi Loikkanen
3) Timo Kemppi/Ville Petäjämäki
4) Matti Lehtonen/Mika Himanen.
Mukana oli 9 joukkuetta.
 
RAPPUSMÖLKKY 16.3.2013
1) MOSKU
Pekka Kostensalo/Martti Lohtander
2) TOM&PEDRO
Tommi Jantunen/Pekka Lintunen
3) WOODI
Timo Kemppi/Topi Vihervaara
4) TERVA-ANTTI
Pasi Tervala/Keijo Anttila
 
DUMARIPOKSU 21.1.2013
1) ja yllätysmestari Arto Sinisalo, salibandy
2) Tomi Vesanen, jalkapallo ja salibandy
3) Anssi Sinisalo, salibandy
4) Tunneli-Topi Toivonen, jalkapallo and football
5) Jani "Femma" Tilder, salibandy 
6) Rainer Pekkinen, salibandy
 
HULLUHARRI 2013 KISAN ESIKARSINTA
1) Harri Rantanen
2) Polttari Vesanen
3) Pole Kahjola
Voittaja jatkoon... 
 
HALLOWEE MÖLKKY 27.10.2012
1) Sanna Koskimaa/Ile Horttanainen
2) Liisa Kylliö/Hannu Penkari
3) Ville Petäjämäki/Taisto "Osuma" Salonen
Mukana oli 15 joukkuetta.
 
SUURI MAKKARAKISA 2012 
Suuri Makkarakisa syötiin 24.4. tunnettujen grillimakkaran ystävien kutsukilpailuna. Hyvällä huumorilla höystetyssä yllättävän tasokkaassa kilpailussa saavutettiin 105 minuutin ahminnan jälkeen seuraavat sijoitukset; 
1) Hessu Savolainen 14 kokonaista grillimakkaraa + 1 puraisu 
2) Dirty-Harry Asp 13 makkaraa + 3 haukkausta 
3) Jamppa Mäkeläinen 13 makkaraa + 1 haukkaus + sininen ajatus yhdestä lisäpuraisusta 
4) Jallu Ronkainen 13 makkaraa 
5) Säpä Säisänen 10 makkaraa 
6) Make Kaija 9 makkaraa + 1 puraisu 
7) Sieppo Nevalainen 7 makkaraa (oli ylikunnossa) 
Joviaalina grillimestarina toimi Kale "Kaasu" Pohjola. 
Kansainvälisen Pönttökerhon kaikille avoimet grillimakkaraharjoitukset jatkuvat koko kesän ajan FC Lahden peleissä. Huikeimmat suoritukset nähtäneen jälleen Kisapuiston aurinkokatsomossa keskikesällä... 
 
LIIGAVIISAS 2012 
Kortteliliigan lajijaostojen välinen tietokilpailu 27.3.2012: 
1) Johtoryhmä, Pekka Kolu/Jake Ropponen 
2) Curlingjaosto, Tunneli-Topi Toivonen/Seppo Nissinen 
3) Mölkkyjaosto, Suvi Soini/Tipi Tuomola 
Mukana olivat myös; Paikatut Liiganeuvokset, Pena Kovanen/Jens Könönen, Hupipelijaosto, Sökö Soini/Maski Lehtonen ja Kaukalopallojaosto, Atik Kovanen /Härski Hartikainen 
Kysymykset esitti ja tuomaroinnista vastasi Reijo Salminen. 
 
HULLUHARRI KISA 2012
1) Harri Rantanen
2) Jallu Hugg
 
RAPPUSMÖLKKYTURNAUS 2011  
Pelattiin kansainvälisissä merkeissä 26.11.2011 Energiahallissa. 
1) Keijo Anttila ja Urho Oksanen 
2) Antton Soini ja Matti Lehtonen 
3) Sanna Koskimaa ja Ilkka Horttanainen 
4) Tommi Jantunen ja Pekka Lintunen 
5) Shinya Matsuda ja Yuki Ohsaki, Team Japan I 
6) Yuta Takakubo ja Kousuke Omagaru, Team Japan II 
 
AMPUMAHIIHTO 
Energiahallin pihalla 5.3.2011 hauskan porukan kera; 
1) Eero Leinonen ja Jano Laakkonen 
2) Joonas Soini ja Hullu-Mika Himanen 
3) Jari Rinne ja Miki Koskivirta 
Kunniamaininta kisan komeimmasta tyylistä Jaana Pukala & Matti Virtanen. 
 
UNON MESTARUUSKISAT 2011  
Perjantaina 26. marraskuuta "Uno" -korttepelin mestaruuskisat. 
1) Raija Soini 
2) Juhani Rahikainen 
3) Sökö Soini ja Maski Lehtonen 
 
LIIGAVIISAS 2011 
Perjantaina 21.1.2011 liigan taustajoukkojen tietokilpailu. 
1) Johtokunta, Amalia Koskinen ja Tunneli-Topi Toivonen, 10 pistettä 
2) Mölkkyjaosto, Tipi Tuomola ja Juha Keinonen, 9 pistettä 
3) Liiganeuvokset, Olli Hemmilä ja Pena Kovanen, 7,5 pistettä 
4) Salibandyjaosto, Humu Huupponen ja Artsi Koskinen, 7 pistettä 
4) Puheenjohtajat, Pekka Kolu ja Atik Kovanen, 7 pistettä 
6) Lentopallojaosto, Jouni Hautalahti ja Jore Saksola, 5+ pistettä 
7) Kaukisjaosto, Moka Vainionpää ja Zuide Pylväläinen, 3,5 pistettä
 
HULLUHARRI KISA 2011
1) Harri Rantanen, (ULE) uusilla ennätyspisteillä
2) Janipoi Kallio
 
BOWLS TURNAUS 22.1.2011 
1) Timo Kemppi ja Wallu Wahlman 
2) Ilkka Horttanainen ja Obi Kaukanen 
3) Hullu-Harri Rantanen ja Markku Kaija 
4) Ale Andersson ja Toivo Vihervaara 
Mukana oli 9 joukkuetta. 
 
MÖLLI 2010 
Perjantaina 29. lokakuuta 2010. 
1) Suvi Soini 
2) Tomppa Sairomaa 
3) Janne Lintunen
 
HULLUHARRI KISA 2010
1) Harri Rantanen
2) Ile Horttanainen