Uljaan mölkkykauden 2019 aikana olemme pelanneet värikkääseen lajihistoriaan mm. seuraavat tapahtumat...
Yleisen urheilukäytännön mukaan tuloksiin kirjataan vain joukkueen kotipaikka, ei välttämättä kaikkien pelaajien kotipaikkaa.

KKK 16.2. 
Kisakuntoa kohentaen Energiahallissa. Alkukulohkot aina vaihtuvin parein, loppukaavio kiinteillä pareilla. Jokainen pelasi 7+2 ottelua.
1) Juhis Mälkönen/Jake Ropponen 
2) Pauli Kirves/Ato Niemi 
3) Joni Eväkoski/Harry Asp
4) Irwin Salmensuo/Esa Koponen 
5) Marko Timonen/Taistolentäjä Pellikka 
6) Ville Tähkänen/Timo Hiltunen 
7) Tili Kemppi/Taikuri Salonen 
8) Risto Niemi/Topi Vihervaara 
Ei liitomölkkypinssi suorituksia.

HELMIDUPPELI 2.2.
Kotkan hallissa luomuhiekalla.
1) WOODI, Lahti 
Timo Kemppi/Jake Ropponen 
2) KYMICOBRA, Kotka/Hyvinkää 
Marko Timonen/Mika Packalen
3) MÖLKKYKAMUT, Hollola/Lahti 
Ilkka Henrik Horttanainen/Harry "Hybridi" Asp
4) TEHO, Lahti 
Antti Soini/Juhis Mälkönen 
5) JANPI, Hyvinkää 
Japi Eväkoski/Jani "AH" Klemetti 
Kisan organisoi Kaakon Sähly-07

LIEKKI CUP 26.1.2019
Kouvolan mainiossa petankkihallissa luomuhiekalla.
1) OPPIPOJAT, Iitti/Lahti
Hannu Laaksonen/Olli Jokinen 
2) WOOD PUB, Lahti 
Timo Hiltunen/Harry Asp
3) WOODI, Lahti 
Timo Kemppi/Jake Ropponen 
4) KOUKKUPOLVET, Heinola/Kouvola 
Kari Järvinen/Ville Petäjämäki 
B-finaali:
17) KYMILÄISET, Kotka 
Marko Timonen/Joni Eväkoski 
18) AIVO, Lahti 
Aija Hyttinen/Voitto Törnvall
Mukana oli 23 joukkuetta.
Järjestelyistä vastasi nuorisoseura Liekki.

TAPANIN TÄRÄYS HNKRNAMK 26.12.2018
1) WOOD PUB, Lahti
Timo Kemppi/Harry Asp
2) TEHO, Lahti
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen 
3) MK, Lahti 
Topi Vihervaara/Seppo Rissanen 
4) BUSSUMIN PAMAUS, Lontoo/Lahti 
Leon van Hemert/Otto van Hemert/Jake Ropponen 
5) HELLÄT KÄDET, Lahti/Hollola 
Petteri Rajanummi/Ile Horttanainen 
6) PUHISIJAT, Lahti 
Mervi Leskinen/Jartsi Sutinen 
7) HILIPAN HIPSUT, Lahti 
Timo Hiltunen/Pauli Kirves
8) DURA, Lahti 
Anja Koivikko/Seppo Koivikko
Vaaleanpunainen B-finaali:
9) AIRISTO, Lahti 
Aija Hyttinen/Risto Niemi
10) MATA, Lahti 
Marko Salonen/Taikuri Salonen 
11) SANDELS, Nastola
Jaska Nirkko/Late Nirkko
12) MP, Lahti 
Mika Köttö/Pekka Luostarinen 
Ei liitomölkkypinssisuorituksia.
Järjestelyistä vastasi MK Lahti ry.