Vapaamuotoisesti liigalaisten jutuista ja tapahtumista...
 
60 EKAA VUOTTA JÄYKKÄKÄTENÄ
Juhlahumua Energiahallissa lauantaina 21. lokakuuta 2017. Liigan toiminnanjohtaja Jake "Jäykkäkäsi" Ropponen täytti tasavuosia ja vietti liikunnallista juhlapäivää ystäviensä kera.
 
LUTSUPALLON HAASTEOTTELUT:
Futisdumarit vs. Säbädumarit 8-6
Kaukisdumarit vs. Säbädumarit 8-6
Kaukisdumarit vs. Futisdumarit 4-12
Mestarioukkue Futisdumarit: kapteeni Niko Orehoff, Janipoi Kallio, T-J Panttila, Flägä Tuominen. Punaiset peliliivit.
Erotuomarit: Arska Hiltunen ja Mikki Vanninen.
Pääsihteeri: Pena Kovanen
Hula-hula kisapimut: Berit, Mona-Carita ja Taiska.
 
LUTSUPALLOTURNAUS:
The Jaosto vs. Salibandyjaosto 5-8
Futisjaosto vs. Managerit 4-8
The Jaosto vs. Managerit 3-6
Salibandyjaosto vs. Futisjaosto 7-5
The Jaosto vs. Futisjaosto 6-3
Salibandyjaosto vs. Managerit 1-7
Mestarijoukkue Managerit: Sami Hill, Mikko Koivisto, Simo Mäkelä, Olli Hemmilä, Mika "Lämy" Saastamoinen. 
Erotuomarit: Arska Hiltunen ja Jani Tilder.
Pääsihteeri: Pena Kovanen.
Kisatytöt: Mona-Carita, Taiska ja Berit.
 
SÄHLYTURNAUS:
Lataamo suljettuosasto vs. Lataamo avohoito-osasto 5-3
OY Sinivalkoiset vs. G-gonserni 4-1
Lataamo suljettu vs. G-gonserni 5-8
Lataamo avoin vs. OY Sinivalkoiset 8-2
Lataamo suljettu vs. OY Sinivalkoiset 4-5
Lataamo avoin vs. G-gonserni 8-1
Pronssimatsi: G-gonserni vs. Lataamo suljettu 8-2
Finaali: Lataamo avoin vs. OY Sinivalkoiset 3-0
Mestarijoukkie Lataamo avoin: kapteeni Tipi Mäntynen, Hartsa Luoma, Juha Helen, Ari Partanen. 
Erotuomarina: Mikki Vanninen.
Pääsihteeri: Tintti Vanninen.
 
MÖLKKYTURNAUS:
1) SÖPÖ, Antton Soini/Maski Lehtonen
2) PEKE, Pekka Lintunen/Keijo Anttila
3) ÄMMÄ, Jaana Mälkönen/Olivier Allain
4) WOODI, Pasi Tervala/Harry Asp
5) KIPU, Tipi Tuomola/Joni Tuomola
6) TISU, Timo Hiltunen/Suvi Soini
7) SALA, Irwin Salmensuo/Hannu Laaksonen
8) LENTO, Ilkka Henrik Ykkönen/Taisto Pellikka
9) JATSI, Leena Jantunen/Tommi Jantunen
10) HMS, Helsinki, Reet Kolkkanen/Reijo Kolkkanen
Mukana pelissä myös:
Japi Eväkoski/Joni Eväkoski, Kymi
Tili Kemppi/Jäykkäkäsi-Jake, MK
Rame Rantanen/Pekka Luostarinen, HiiHoo
Lissu Kylliö/Hannu Penkari, Romo
Aija Hyttinen/Risto Niemi, Airi
Tero Sinisalo/Ralle Antonius, Amalia Koskinen, FaFa
Kimble Sundström/Mika Packalen, Cobra 
Suvi Soini/Hilppa Hiltunen, TiSu
Roikko Honkasalo/Marko Lusi, Roikko
Jokeri "Paikat ehjänä" Jokinen/Badding Rajanummi, Ralli
Ana Kousa/Johtaja Nevalainen, Atik Kovanen, Pekka Leino, Voima
Topi Vihervaara/Markku Mäntysalo, MaTo
Seppo Rissanen/Taikuri Salonen, YKK
Bonanza Lallukka/Helena Pohjola, Bona
Kts. ottelukaaviopohja: asiallinenmuttajäykkäsysteemi.pdf