Tasoitusluettelo on Tennisjaoston ylläpitämä lista, jonka perusteina käytetään seuraavia kriteerejä:
* Menestys Kortteliliigan 4-peli turnauksissa ja varsinkin pelaajan edellinen kausi huomioiden.
* Tennisliiton virallista rankinglistaa käytetään ohjenuorana, mutta ei suorana "raamattuna".
* Uudet pelaajat saavat tasoituksen aina Jaostolta jos sitä ei entuudestaan vielä ole.
* Jaosto päivittää listaa tarvittaessa. Mahdolliset huomautukset käsitellään aina tapauskohtaisesti.
* Pääsääntöisesti kenenkään tasoitus ei kuitenkaan muutu kesken kauden.
* Tasoitukset 0-4. Tyhjä tasoitus "-" on laskennalliselta arvoltaan 5. (Rajoitetut pariturnaukset)
* SeniorTour. Ei Tasoituksia. Ainoastaan Legendoja.

div: joukkue: pelaaja: tas:
1 Drop Shot Nyholm Rainer -
1 Drop Shot Alhonmäki Jouni 4
1 Drop Shot Heikkinen Janne 3
1 Drop Shot Korhonen Matti 4
1 Drop Shot Kuparinen Topi 3
1 Drop Shot Mäkelä Ilkka 0
1 Drop Shot Ritvanen Sami 3
1 Drop Shot Tiainen Tapani -
1 Drop Shot Uusitalo Petri 3
1 Drop Shot Virolainen Jyri 3
1 Kanttis 1 Tuomela Timo 4
1 Kanttis 1 Annunen Juha 3
1 Kanttis 1 Heikkinen Jukka 2
1 Kanttis 1 Ignatius Tommi 2
1 Kanttis 1 Kinnunen Ilkka 3
1 Kanttis 1 Nurmi Seppo 4
1 Kanttis 1 Räty Ismo 3
1 Kätsi Koskinen Arto 4
1 Kätsi Kanerva Ari 2
1 Kätsi Kyllönen Jouni 2
1 Kätsi Näveri Riku 2
1 Kätsi Pajarinen Kimmo 4
1 Kätsi Pulkkinen Eero 3
1 Kätsi Rinne Kimmo 1
1 Kätsi Salonen Aarre 4
1 Reissumiehet Semeri Juha 4
1 Reissumiehet Jankkila Jani 0
1 Reissumiehet Kaasinen Mikko 4
1 Reissumiehet Kuparinen Harri 3
1 Reissumiehet Larkovuo Jussi 2
1 Reissumiehet Palo Iida 3
1 Reissumiehet Palo Roope 1
1 Reissumiehet Peltovako Toni 3
1 Reissumiehet Soiva Martti 3
1 ShowTime Larvus Mikko -
1 ShowTime Hellsten Jarkko -
1 ShowTime Immeli Jukka 0
1 ShowTime Larvus Eero 3
1 ShowTime Larvus Lauri 1
1 ShowTime Liimatainen Hannu 3
1 ShowTime Luukkanen Jouko -
1 ShowTime Saranlinna Mika 3
1 ST-77 Savitie Seppo 3
1 ST-77 Aaltonen Juha 3
1 ST-77 Hälinen Jani 1
1 ST-77 Lampinen Niko 3
1 ST-77 Niemi Kalevi -
1 ST-77 Nikunen Kalle 0
1 ST-77 Paakkanen Teemu 3
1 Sulkupallo Ketolainen Juha 3
1 Sulkupallo Järvinen Jari 2
1 Sulkupallo Lahtinen Tuomo 3
1 Sulkupallo Rahikka Eero 2
1 Sulkupallo Rahikka Tuomas 3
1 Sulkupallo Ukkonen Kalle 3
1 Team OP Semeri Joni 3
1 Team OP Alanen Jari 3
1 Team OP Halle Katja 4
1 Team OP Huovinen Kari 3
1 Team OP Jokiaho Jari 4
1 Team OP Kurosawa Yodo 3
1 Team OP Leinonen Oona 4
1 Team OP Rautava Antti 3
1 Team OP Vilja Tommi 4
1 TEHO Sport Honkasalo Jarkko 3
1 TEHO Sport Karppinen Aki 3
1 TEHO Sport Kautonen Ilpo 1
1 TEHO Sport Kosonen Timo 2
1 TEHO Sport Nikunen Ville 1
1 TEHO Sport Pispa Aapo 3
1 TEHO Sport Varpola Teemu 3
1 TEHO Sport Veihtola Ville 3
2 Hojaa TT Saari Tapio -
2 Hojaa TT Antila Jorma -
2 Hojaa TT Melanen Lassi 4
2 Hojaa TT Rantasalo Juha -
2 Hojaa TT Savander Mikko -
2 Hojaa TT Virén Aleksi -
2 Hojaa TT Linna Petri -
2 Hojaa TT Vuorinen Raimo -
2 Kanttis II Ahola Juhani 3
2 Kanttis II Hälinen Esko 3
2 Kanttis II Kekoni Jouni 4
2 Kanttis II Santonen Jukka 3
2 Kanttis II Semeri Mikko 4
2 Kanttis II Sten Timo 3
2 Kanttis II Suuronen Jouni 4
2 Kanttis II Vartiainen Pertti 4
2 KERHO Hyytiäinen Juha 3
2 KERHO Kivistö Lasse -
2 KERHO Kosonen Pekka -
2 KERHO Liljeström Kim 3
2 KERHO Luomaa Niko 4
2 KERHO Rapo Rauli -
2 McTennis Meritähti Niko -
2 McTennis Leinonen Jari -
2 McTennis Marvaila Janne 4
2 McTennis Parikka Petri -
2 McTennis Stucki Jussi -
2 McTennis Vepsäläinen Risto 4
2 McTennis Voutilainen Jussi 4
2 MurinaPossu Kurki Mikko 3
2 MurinaPossu Arvaja Markus 2
2 MurinaPossu Arvaja Miikka 2
2 MurinaPossu Kortepuro Jussi 4
2 MurinaPossu Mero Hannes 4
2 MurinaPossu Mäkipää Jösö 3
2 Open Tennis Hyvönen Jarmo -
2 Open Tennis Ajanki Aulis -
2 Open Tennis Iso-Kuusela Atte 4
2 Open Tennis Mustonen Paavo 4
2 Open Tennis Veltheim Jorma 4
2 Open Tennis Veltheim Jouni 4
2 Open Tennis Veltheim Juuso 4
2 PÄPS Anttila Eero 4
2 PÄPS Anttila Kaisu 3
2 PÄPS Arvez Diego 2
2 PÄPS Halle Henri 4
2 PÄPS Keinonen Juha 3
2 PÄPS Korkeamäki Kaisa 4
2 PÄPS Mehta Riku 4
2 PÄPS Mustonen Henrik 3
2 PÄPS Niskanen Juho 3
2 PÄPS Tiitinen Antti 3
2 Salppuri Rautiainen Juhani -
2 Salppuri Heikinheimo Anni 4
2 Salppuri Mäkinen Aulis 4
2 Salppuri Rinne Kia 3
2 Salppuri Valkonen Mika 3
2 Salppuri Valkonen Milla 3
2 Salppuri Wilenius Mika -
2 ST-77 II Harinen Kalevi 4
2 ST-77 II Haiko Väinö 3
2 ST-77 II Kosonen Jyrki 4
2 ST-77 II Lokka Seppo 3
2 ST-77 II Manninen Jouni 4
2 ST-77 II Ulmanen Timo 4
2 ST-77 III Larjo Jaakko -
2 ST-77 III Honkasalo Jouko -
2 ST-77 III Leinonen Merja 4
2 ST-77 III Limnell Vilho -
2 ST-77 III Limnell Ville 2
2 ST-77 III Matero Hannu -
2 ST-77 III Peltoniemi Rainer -
2 ST-77 III Starck Jaakko -
3 BellaVita Mäkelä Anu -
3 BellaVita Bask Tiina -
3 BellaVita Haikara Oksana -
3 BellaVita Jaakkola Eeva -
3 BellaVita Laine Erika -
3 BellaVita Limnell Päivi -
3 BellaVita Rinne Ina -
3 BellaVita Tiirikainen Ulla -
3 Double Trouble Reijonen Petri -
3 Double Trouble Ekholm Kari -
3 Double Trouble Jylhämö Tapio -
3 Double Trouble Kanervo Karri -
3 Double Trouble Laakkonen Janne -
3 Double Trouble Seppälä Toni -
3 Double Trouble Sihvonen Martti -
3 Double Trouble Tarvainen Lasse -
3 Double Trouble Tarvajärvi Pekka -
3 Fighters Holopainen Kari -
3 Fighters Aulicky Tomas -
3 Fighters Forsman Anssi -
3 Fighters Packalen Sami -
3 Fighters Paljakka Juha -
3 Fighters Sinkkonen Juhani -
3 Fighters Urpalainen Marko -
3 Fighters Walden Harri -
3 Heinolan Tykit Kosonen Merja -
3 Heinolan Tykit Hirvikoski Olli -
3 Heinolan Tykit Kanervio Jouko -
3 Heinolan Tykit Lehtinen Sakari -
3 Heinolan Tykit Pesonen Jani -
3 Heinolan Tykit Reinikainen Rauno -
3 Heinolan Tykit Tupasalo Pasi -
3 Heinolan Tykit Väänänen Juhani -
3 KUTE Kallio Jorma -
3 KUTE Keskiaho Kalle -
3 KUTE Lavikainen Jorma -
3 KUTE Männistö Jyrki -
3 KUTE Palo Anni -
3 KUTE Palo Timo -
3 KUTE Sairomaa Tomi -
3 KUTE Stenström Riitta -
3 KUTE Tiitinen Mervi -
3 KUTE Utriainen Jari -
3 Murtopallo Mielonen Eero -
3 Murtopallo Haapanen Hannu -
3 Murtopallo Hämäläinen Esko -
3 Murtopallo Kinnunen Kari -
3 Murtopallo Räsänen Raimo -
3 Murtopallo Talka Juha -
3 Murtopallo Toje Erkki -
3 Murtopallo Valta Pentti -
3 Pokalyönti Lybeck Nina -
3 Pokalyönti Lehtonen Jari -
3 Pokalyönti Rikko Sille -
3 Pokalyönti Rosberg Ulla-Maija -
3 Pokalyönti Ward Jaana -
3 Pokalyönti Virtanen Sauli -
3 Pokalyönti Voutilainen Eija -
3 Rafaelin Enkelit Valin Hannu -
3 Rafaelin Enkelit Laitinen Erkki -
3 Rafaelin Enkelit Lampinen Hannu -
3 Rafaelin Enkelit Lautaniemi Jari -
3 Rafaelin Enkelit Marts Jaan -
3 Rafaelin Enkelit Mäkelä Risto -
3 Rafaelin Enkelit Rönkkö Erkki -
3 Rafaelin Enkelit Viljanen Matti -
3 Rafaelin Enkelit Väänänen Seppo -
3 Soft Action Nikki Markku 4
3 Soft Action Hellman Ismo -
3 Soft Action Hoppari Erkki -
3 Soft Action Metso Ari 4
3 Soft Action Nikkilä Pekka -
3 Soft Action Rimpilä Harri -
3 ST-77 IV Piirainen Reijo -
3 ST-77 IV Golnick Klaus 4
3 ST-77 IV Luoma Pekka -
3 ST-77 IV Nikkinen Marjatta -
3 ST-77 IV Saario Juhani -
3 ST-77 IV Savolainen Aarre -
3 ST-77 IV Savolainen Semi -
3 Team R-A-K-A-S Sandberg Sari -
3 Team R-A-K-A-S Ekholm Katriina -
3 Team R-A-K-A-S Kataja Aija -
3 Team R-A-K-A-S Kulmala Jaana -
3 Team R-A-K-A-S Laakso Anna-Marja -
3 Team R-A-K-A-S Rautiainen Raija -
3 Team R-A-K-A-S Suutarinen Elena -
3 Team R-A-K-A-S Väntsi Saara -
3 Tenniseläimet Kölli Jussi 4
3 Tenniseläimet Arvaja Eeva -
3 Tenniseläimet Arvaja heta -
3 Tenniseläimet Jäppinen Teemu -
3 Tenniseläimet Kurki Annina -
3 Tenniseläimet Kölli Mira -
3 Tenniseläimet Mäkipää Maija -
3 Tenniseläimet Nurminen Joni -
3 Tenniseläimet Peltola Tuomo -
3 Tuupparit Jankkila Veijo -
3 Tuupparit Aaltonen Markku -
3 Tuupparit Mosonyi Györgyi -
3 Tuupparit Mosonyi Istvan -
3 Tuupparit Pukka Markku -
3 Tuupparit Uosukainen Jarmo -
S Breakpoint Mielonen Eero ***
S Breakpoint Haapanen Hannu ***
S Breakpoint Hämäläinen Esko ***
S Breakpoint Juntunen Jorma ***
S Breakpoint Miestamo Mikko ***
S Breakpoint Räsänen Raimo ***
S Breakpoint Talka Juha ***
S Breakpoint Toje Erkki ***
S Breakpoint Valta Pentti ***
S Hojaa SR Vuorinen Raimo ***
S Hojaa SR Rantasalo Juha ***
S Hojaa SR Saari Tapio ***
S Lobby Immonen Jukka ***
S Lobby Haapamäki Hannu ***
S Lobby Laukkanen Heikki ***
S Lobby Partanen Urho ***
S Lobby Vaalamo Pentti ***
S NaT60 Niemi Kalevi ***
S NaT60 Aalto Eero ***
S NaT60 Kanervio Jouko ***
S NaT60 Luukkanen Jouko ***
S NaT60 Sten Timo ***
S OHOH! Tiainen Tapani ***
S OHOH! Hirvikoski Olli ***
S OHOH! Lahtinen Tuomo ***
S OHOH! Reinikainen Rauno ***
S PaPeRi Kumpulainen Risto ***
S PaPeRi Korhonen Matti ***
S PaPeRi Kostiainen Pasi ***
S PaPeRi Lahtinen Pekka ***
S PaPeRi Saloranta Matti ***
S Playback Valin Hannu ***
S Playback Ekholm Kari ***
S Playback Helsten Jarkko ***
S Playback Laitinen Erkki ***
S Playback Lampinen Hannu ***
S Playback Rönkkö Erkki ***
S Playback Viljanen Matti ***
S Playback Väänänen Seppo ***
S RSSP Kosonen Pekka ***
S RSSP Nurmi Seppo ***
S RSSP Rapo Rauli ***
S RSSP Savitie Seppo ***
S RSSP Soiva Martti ***
S RSSP Suuronen Jouni ***
S Semenoff´s Semeri Timo ***
S Semenoff´s Hoppari Erkki ***
S Semenoff´s Kuparinen Harri ***
S Semenoff´s Semeri Juha ***
S Semenoff´s Semeri Mikko ***
S Semenoff´s Semeri Veli-Pekka ***
S SIRPA Rautiainen Juhani ***
S SIRPA Bask Juhani ***
S SIRPA Paananen Jalo ***
S SIRPA Savolainen Aarre ***
S ST-77 Senior I Vartiainen Pertti ***
S ST-77 Senior I Honkasalo Jouko ***
S ST-77 Senior I Kallio Jorma ***
S ST-77 Senior I Kinnunen Kari ***
S ST-77 Senior I Salonen Seppo ***
S ST-77 Senior II Luoma Pekka ***
S ST-77 Senior II Hälinen Esko ***
S ST-77 Senior II Larjo Jaakko ***
S ST-77 Senior II Matero Hannu ***
S ST-77 Senior II Saario Juhani ***
S Zen Tuupparit Pukka Markku ***
S Zen Tuupparit Aaltonen Markku ***
S Zen Tuupparit Ikonen Matti ***
S Zen Tuupparit Jankkila Veijo ***
S Zen Tuupparit Kiviluoto Markku ***
S Zen Tuupparit Peltomaa Juha ***
3 Zen Tuupparit Tanska Vesa ***
S Zen Tuupparit Uosukainen Jarmo ***