LIIGANEUVOKSET
Kortteliliigan jäsen voidaan nimetä Kortteliliiganeuvokseksi pitkäaikaisesta ja/tai ansiokkaasta toiminnasta liiga-aatteen hyväksi. Vuosien saatossa näitä arvonimiä on myönnetty kohtuullisen harkiten. Tällä hetkellä neuvoksia ovat nämä herrat:
1. Jukka "Musti" Mustonen, Goodies
2. Kalevi "Kale" Pohjola, Step in Ball, mölkky-, petankki- ja salibandyjaosto
3. Pauli Mero, Senil Goodies
4. Pekka Hannonen, Gremon Pallo
5. Yrjö Solla, mailapelit
6. Antti "Ana" Paavilainen, Kulman Pallon kaiken tilastoiva maalivahti
7. Olli Hemmilä, King Kongs konsernijohtaja
8. Pentti "Pena" Kovanen, Torven Pallo ja Hurjat Ukot
9. Kauko "Riveliino" Rivinoja, kortteliliigamies
10. Kari "Mikki" Vanninen, Nissen Pallo, futis- ja salibandyjaosto, erotuomaritoiminta
11. Pekka "Pekos" Kolu, kortteliliigamies
12. Ismo "Atik" Kovanen, kaukalopalloilija, erotuomari
13. Amalia Koskinen, Ilon kautta, mölkky
14. Juha Semeri, tennis
15. Tunneli-Topi Toivonen, curling
16. Jake Ropponen, kortteliliiga

KLASSIKKOJENGIT
Seuraavat joukkueet ovat oikeutettuja käyttämään sopivaksi katsomissaan yhteyksissä Kortteliigan KlassikkoJengi -arvonimeä:
1) Kulman Pallo, jalkapallo ja curling
2) Hojaa ST, squash
3) Launepallo, kaukalo- ja jalkapallo
4) Gremon Pallo, jalka- ja kaukalopallo
5) FC Goodies, lähes kaikki liigalajit
6) Teddy Bear, jalkapallo
9) Hurjat Ukot, kaukalopallo
10) Kyrölän Pyllistys.84, jalka- ja kaukalopallo
11) Naisvoimistelijat Tähkä, jalkapallo
12) Nissen Pallo, jalkapallo 
Esityksiä ehdokkaasta voi johtokunnalle tehdä kaikki jäsenet ja joukkueet !

KLASSIKKOPELAAJAT
1) Kauko "Kake" Issakainen, kaukalopallo
2) Juha "Juntti" Rehula, sykecurling
3) Jukka "Tunneli-Topi" Toivonen, curling, kyykkä, jalkapallo, salibandy, pokeri
4) Jari "Arppa" Koskinen, salibandy, squash
5) Teijo "Tessi" Tontti, Gremon Pallo, jalkapallo ja kaukalopallo
6) Mika "Mikki" Saastamoinen, Kyrölän Pyllistys-84, kaukalopallo
7) Kari "Gene" Peltola, Flyers, jalka- ja kaukalopallo
8) Pekka Lintunen, Mainospaita, mölkky
9) Juha Kosunen, Laatuclub, jalkapallo
10) Ale Andersson, Wood Pirates, petankki
11) Eetu Koivisto, Tähtipallo, kaukalopallo
12) Tapio Saari, Hojaa ST, squash
13) Matti "Maski" Lehtonen, lukematon määrä joukkueita ja lajeja...
14) Jorma Saksola, Nuutin Pallo, Syvärin Pallo, Oldi, jalkapallo, lentopallo, petankki, mölkky
15) Janne Pulkkinen & Hans Laihia, Ja-Ha, beach volley 
16) 


PALKINTOJA
Vuosien saatossa yhdistyksellämme on ollut ilo vastaanottaa mm. seuraavat palkinnot:

1979 Riihikontin Pallon taulu 10-vuotisen toiminnan kunniaksi.

1999 Kaupungin paras urheiluseura kunniakirja, myöntäjänä City-lehti.

2006 Vuoden terveysliikuttaja kunniakirja, myöntäjinä Päijät Hämeen Liikunta ja Urheilu, sekä Lahden Urheiluneekerit.

2007 Peräseinäjoen Pullistuksen kunniapöytäviiri.

2008 Päijät-Häme mitali n:o 27, myöntäjänä Päijät-Hämeen liitto.

2009 Lahden Urheiluhalliyhdistyksen pöytäviiri uljaiden saatesanojen kera.

2009 Toistamiseen Peräseinäjoen Pullistuksen viiri.

2012 Riku Riihilahden lohdutuspalkintona Suomen Urheilugaalassa Mikael Granlundin pelipaita nimmarilla.

2014 Vuoden liikuttaja kunniakirja Päijät-Hämeen Urheilugaalassa, myöntäjinä Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu, sekä Lahden Urheiluneekerit.