SM-HALLIKISAN KÄRKISIJOITUKSET KAUTTA AIKOJEN
 
Tietoja voit täydentää sähköpostilla: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
 
17. SM-halliturnaus 2019, Energiahalli, Lahti
1) OPPIPOJAT, Iitti/Lahti 
Hannu Laaksonen/Olli Jokinen 
2) KENTLEMANNIT, Lahti 
Antton Soini/Matti Lehtonen 
3) ANSA, Hollola 
Sakari Oksanen/Anniina Oksanen
4) COBRA, Hyvinkää 
Kim Sundström/Mika Packalen 
5) LTP POJJAAT, Lahti 
Petri Kollinen/Heimo Kuisma
6) COBRA II, Hyvinkää 
Kai Oksa/Mika Pannula
7) KIPEET UKKELIT, Lahti 
Tipi Tuomola/Joni Tuomola
8) SÄPÄKÄT, Iitti/Lahti 
Anu Syrjänen/Tiina Saavalainen 
Mukana oli 105 joukkuetta, otteluita pelattiin 401.
 

16. SM-halliturnaus 2018, Energiahalli Lahti
1) MK Lahti, Lahti 
Harry Asp/Jake Ropponen
2) SiTi Seka, Asikkala
Kari Mikkola/Seppo Nieminen 
3) KöMö-03 JuKa, Köyliö
Juho Kivimäki/Kari Kauramaa
4) Sandels, Nastola
Late Nirkko/Kimmo Nirkko
5) Eesti I, Tallinna 
Märt Niinemägi/Vahur Kölvart
6) Möysän Mesut, Lahti 
Harri Voutilainen/Jarmo Loikkanen 
7) Alakoukku, Lahti 
Antton Soini/Pauli Kirves
8) HMS Akatemia II, Helsinki
Juha Hammaren/Jukka Mäntylä
Kisaan ilmoittautui 100 joukkueitta, joista peleihin osallistui 98.
 
15. SM-halliturnaus 2017, Energiahalli Lahti
1) Konna&Koukku, Lahti/Helsinki
Suvi Soini/Damien Landais
2) Kipeet Ukkelit, Lahti
Joni Tuomola/Tipi Tuomola
3) Tenukepit, Lahti
Timo Hiltunen/Matti Lehtonen
4) Topi ja Toivoton, Lahti
Topi Vihervaara/markku Mäntysalo
5) Team Tuppi, Lahti
Veijo Lyyra/Antti Soini
6) Woodi, Lahti 
Harry Asp/Jake Ropponen
7) Wood Pub, Lahti
Eikka Laaksonen/Ville Petäjämäki
8) Eesti I, Tallinna
Märt Niinemägi/Beto Miljand
Mukana oli 93 joukkuetta, otteluita pelattiin 318.
 
14. SM-halliturnaus 2016, Energiahalli Lahti
1) Pacosin Torot, Lahti
Pekka Lintunen/Pili Kirves
2) TeSu, Lahti
Suvi Soini/Tero Nikki
3) Mölksuckers, Lahti
Jaakko Räsänen/Markku Vinni
4) KöMö03 KS, Köyliö
Kari Kauramaa/Matti Kivimäki
SIJAT 5-8:
Team Kaatajat II, Jari Lindström/Sami Sintonen
Reginan Vangit, Mahlu, Jouko Moilanen/Veli-Pekka Halmila
Joklut, Mahlu, Heikki Pihlainen/Jyrki Harju
Tili, Liisa Kylliö/Timo Mäkijärvi
Mukana oli 94 joukkuetta, otteluita pelattiin 388.
 
13. SM-halliturnaus 2015, Energiahalli Lahti
1) Pörröinen kuksaus, Lahti/Hollola
Antton Soini/Kai Oksa
2) SanDels 65, Nastola
Kimmo Nirkko/Late Nirkko
3) Patti, Heinola/Lahti
Pasi Tervala/Timo Kemppi
4) Jyppi, Pylkönmäki
Yrjö Soidinmäki/Juhani Vainio
Mukana oli 100 joukkuetta, otteluita pelattiin 442.
 
12. SM-halliturnaus 2014, Energiahalli Lahti
1) Kone ei hyydy, Lahti
Tero Nikki/Matti "Maski" Lehtonen
2) Eesti I
Märt Niinemägi/Beto Miljand
3) Janetzki MaJa, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha
4) Eesti II
Aarne Kauber/Vahur Kölvart
Mukaan ilmoittautui 92 joukkuetta, joista osallistui 90.
Otteluita pelattiin yhteensä uljaat 298 (luvusta on poistettu 22 luovutusta).
 
11. SM-halliturnaus 2013, Energiahalli Lahti
1) Janetzkin MaJa, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha 
2) Ping Pong, Hollola
Markku Mäntysalo/Jukka Holopainen
3) Nassu Akatemia, Lahti
Risto Tuiskula/Raimo Kaulio
4) Wood Pub II, Lahti
Harry Asp/Jake Ropponen
Mukana oli 120 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 264
 
10. SM-halliturnaus 2012, Energiahalli Lahti
1) Vettynyt Halko, Lahti/Hollola
Obi Kaukanen/Ilkka Horttanainen
2) SanDels, Nastola
Late Nirkko/Kimmo Nirkko
3) Eesti
Märt Niinemägi/Aarne Kauber
4) Teräskäsi, Lahti
Tero Nikki/Antton Soini
Mukana oli 89 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 232.
 
9. SM-halliturnaus 2011, Energiahalli Lahti
1) Pullistus II, Hämeenlinna/Järvenpää
Pekka Pesonen/Petri Karihuhta
2) Kivi, Hollola/Lahti
Kimmo Leppänen/Ville Petäjämäki
3) Sulka, Lahti
Tarmo Kohonen/Tomi Helminen
4) Kipeet Ukkelit, Lahti
Tipi Tuomola/Joni Tuomola
Mukana oli 100 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 264.
 
8. SM-halliturnaus 2010, Energiahalli Lahti
1) KeiPek, Lahti
Keijo Anttiila/Pekka Lintunen
2) Eesti II
Aarne Kauber/Vahur Kölvart
3) Konemiehet, Lahti
Tero Nikki/Sami Kallio
4) Lahjattomat, Lahti
Harri Paajanen/Juha Teivainen
Mukana oli 90 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 212.
 
7. SM-halliturnaus 2009, Energiahalli Lahti
1) JuMa, Lahti/Hollola
Juha Keinonen/Markku Mäntysalo
2) Rööperin Palikat JUJU, Helsinki
Juha Hammaren/Jukka Mäntylä
3) Hiivolan Hiihtoveikot II, Riihimäki
Antti Laine/Jarkko Leskinen
4) Pöljät I, Nastola
Seppo Kaapro/Kimmo Helminen
Mukana oli 80 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 224.
 
6. SM-halliturnaus 2008, Energiahalli Lahti
1) Kipeet Ukkelit, Lahti
Tipi Tuomola/Joni Tuomola
2) SanDels III, Nastola
Jaska Nirkko/Late Nirkko
3) Oldi I, Lahti
Jore Saksola/Pekka Kolu
4) Sportti-Make, Hollola/Lahti
Markku Mäntysalo/Juha Keinonen
Mukana oli 80 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 160.
 
5. SM-halliturnaus 2007, Energiahalli Lahti
1) Maxaa, Lahti
Veli-Matti Makkonen/Ari Kittelä
2) PHV Sako, Lahti
Tapio Sappinen/Timo Hiltunen
3) Pirtti II, Hollola
Leena Jantunen/Tommi Jantunen
4) Täydellinen Rajoitus, Hauho
Juha Kokkala/Janne Kokkala
Mukana oli 70 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 174.
 
4. SM-halliturnaus 2006, Energiahalli Lahti
1) Pokaalit Pirttiin, Hollola
Leena Jantunen/Tommi Jantunen
2) Pirtin JK, Hollola
Jarmo Kuusela/Janne Kuusela
3) Pullistus I, Hyvinkää
Timo Nukari/Juhani Suvanto
4) Jannut, Mäntsälä
Jouko Saksa/Ari Vettenranta
Mukana oli 60 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä ?
 
3. SM-halliturnaus 2005, Energiahalli Lahti
1) Team SS II, Lahti
Jani Hälinen/Sami Kallio
2) Team SS I, Lahti
Jukka Holopainen/Heikki Savolainen
3) KeiPek, Lahti
Keijo Anttila/Pekka Lintunen
4) Nissen Mölkky, Lahti
Tomi Helminen/Timo Helminen
Mukana oli 34 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä ?
 
2. SM-halliturnaus 2004, Energiahalli Lahti
1) Nissen Mölkky, Lahti
Timo Helminen/Tomi Helminen
2) Team SS, Lahti
Jukka Holopainen/Heikki Savolainen/Sami Kallio
3) Pikarin Kaatajat, Lahti
Ari Kittelä/Veli-Matti Makkonen
4) Härkävehmaan Pullistus, Hyvinkää
Juhani Suvanto/Petri Karihuhta/Kari Päärilä
Mukaan oli 28 joukkuetta. Otteluita pelattiin yhteensä 116.
 
1. SM-halliturnaus 8.3.2003 klo 20-, Energiahalli Lahti
1) Masa & Tomppa, Lahti
Maski Lehtonen/Tomppa Sairomaa
2) Grand Slam, Lahti
Petri Kuopiola/Kalevi Niemi
3) Team SS, Lahti
Jukka Holopainen/Heikki Savolainen
4) ?
Mukana oli ? joukkuetta.
Otteluita pelattiin yhteensä ?
Turnaus pelattiin yöllä.