SM-TUPAMÖLKKY 2022 KUTSUU
Kaikille avoin SM-kisa pelataan Energiahallissa Lahessa 5.11.2022
- kisapaikan osoite: Ilmarisentie 3 A, 15200 Lahti 
- pelimuotona tupamölkky
- kaksihenkiset joukkueet, ei vaihtopelaajia
- järjestäjien puolesta viralliset pakat ja mölkyt
- oman mölkyn käyttö on sallittu
- ilmoittautumiset ja maksu 23.10.2022 mennessä
- osanottomaksu 50 euroa / joukkue 
- tulosta tilisiirto: tupa22maksu.pdf
- pelit klo 11.00 alkaen
- osanoton varmistus kisapaikalla klo 10.00 - 10.30 
- lämmin, kiva halli, GameZonella mukavia oheispelejä
- toimivat kahviopalvelut by Reikäpallo Cafe
- alkulohkoarvonta 24.10.2022 klo 17.00 Kortteliliigan toimisto, Tarinakatu 2 Lahti

ALKULOHKOT

Lohko A:
Pet Sop Boys
Veijarit
MeRi
HaSu
Eesti
Liekin Likat

Lohko B:
JoPe
Holittomat?
Loukku Papat
MaJa
KaSa
Mata

Lohko C:
Perskeles
Oppipojat
Miat
AnSa
Liekin Ketut
Liekin Papat

Lohko D:
MaxAa
Pyhien Pöllien Pölkyttäjät
Team Tupa
Kimulit
WestStar
Kyminkääläiset

Lohko E:
Vettynyt Halko
Ihan sama
EH
Koukkupolvet
Hutikuti
Billy Boys

Lohko F:
Ohhoijaa
Team Lokki
Pörrö Kuksaus
Kipeet Ukkelit
Maestro
Team Deadwood




Mukana 2022 kisassa ovat jo:
Kyminkääläiset, Jiri Eväkoski/Japi Eväkoski
Ihan sama, Riihimäki, Timo Helminen/Antti Hämäläinen
Miat, Riihimäki, Mia Skyttén/Mia Helminen
EH, Tili Kemppi/Topi Vihervaara
Oppipojat, Hannu Laaksonen/Olli "OJ" Jokinen
MaJa, Marppi ja Jarppi Haasiatarha
Hutikuti, Petri Mustonen/Auli
Perskeles, Petteri Rajanummi/Ville Myllylä
Mata, Taikuri Salonen/Marko Salonen
10) Team Tupa, Esa Koponen/SJ
Maestro, Janttu ja Juhis Mälkönen
Liekin Likat, Anu Syrjänen/Anna Kalliola
MeRi, Mervi Leskinen/Riitta Kuorikoski
WestStar, Joosua Hiljanen/Jake Ropponen
Liekin Ketut, Veikko Ikonen/Taisto Pellikka
Koukkupolvet, Heinolan mlk, Pasi Tervala/Harry Asp
Team Deadwood, Sodankylä, Marko Touru/Sami Touru
Pörrö Kuksaus, Kuksa Oksa/Sökö Soini
Vettynyt Halko, Ile Horttanainen/Tuomo Jantunen
20) Liekin papat, Iitti, Markku Rytkölä/Juhani Toikander
AnSa, Anniina ja Sakke Oksanen
HaSu, Suvi Soini/Harri Helminen
KaSa, Katja Rajanummi/Sanna Jokinen
Team Lokki, Marko Lusi/Tiina Saavalainen
JoPe, Pekka Pietiläinen/Jouni Väisänen
Loukku Papat, Martti Rask/Seppo Virlander
Kipeet Ukkelit, JJ/Tipi
Ohhoijaa, Sari Teivainen/Mervi Paajanen
Holittomat?, Teitsi Teivainen/Bultsu Kallio
30) Kimulit, Tiia Hiljanen/Justiina Hiljanen
Billy Boys, Jouni Hiljanen/Heppu Hiljanen
Pet Sop Boys, Petri kollin/Miksu Sopola
Veijarit, Hjallis Palttala/Seppo Halmi
Pyhien Pöllien Pölkyttäjät, Kerava, Olli Estilä/Sauli Rantanen
Eesti, Aarne Kauber/Marko Riiu
MaxAa, Max Makkonen/Aade Kittelä
= 36
 
ANNA PALAUTETTA
Täytä ja palauta: smpalaute.pdf