Uljaan mölkkykauden 2022 aikana olemme pelanneet värikkääseen lajihistoriaan mm. seuraavat tapahtumat:
Yleisen urheilukäytännön mukaan tuloksiin kirjataan vain joukkueen kotipaikka, ei välttämättä joukkueen kaikkien pelaajien kotipaikkaa.

Katso edellisen vuoden 2021 tulossato: mölkky2021.tul

Voit lähettää tuloksia sähköpostilla: toimisto(ät)kortteliliiga.net

BÖNDE-TSADI 3.12.
Muurainkadun hallin luomuhiekalla Lahessa.
Haasteottelu Bönde - Tsadi lopputulos 28-20.
Bönde: Esa Koponen, Timo "Tänak" Hiltunen, Harry Asp, Marko Lusi, Timo Kemppi, Tipi Tuomola, Juhis "Hankkija" Mälkönen ja Jake Ropponen.
Tsadi: Jari Peltola, Vesa Känsäkangas, Jouni Nieminen, Jukka Hämäläinen, Juha Hammaren, Reet Kolkkanen, Reijo Kolkkanen ja Antti Hautapakka.
Järjesti EH.

MUSA 26.11.
Muurainkadun hallin luomuhiekalla.
1) HMS Terassimölkky, Helsinki
2) Liekinheittäjät, Iitti 
3) EH, Lahti 
4) Kipeet Ukkelit, Lahti 
5) Poijjaat, Lahti 
6) Kaameet Apinat, Lahti 
7) KKS, Espoo 
8) Kaato, Heinola
Liitomölkkypinssi: Leo Vanhala, KKS.
Järjesti EH.

TAPPARA TURNAUS 26.11.
1) B-RAPPU
Teitsi/Andy/Makkara
2) JAANAN ENKELIT
Jaana/Juhis/Mixu
3) IHAN SAMA
Kuksa/Pete/Olppi
4) TAPPARA III
Susa/Mertsi/Bultsu
Järjesti Tappara.

VIRO - SUOMI MAAOTTELU 19.11.
Tallinna.
Lopputulos 30-37 (2753-2733).
Maaottelun uudistetun formaatin myötä pelattiin 16 neljäeräistä trippeliä ja yksi kolmen pisteen superpeli 200 pikkupisteeseen kaksitoistahenkisin joukkuein.
Suomen joukkueessa pelasivat:
Harri Helminen
Pauli Kirves
Ilkka Henrik Horttanainen
Matti Lehtonen
Jaakko Räsänen
Marko Lusi
Joosua Hiljanen
Kai Oksa
Timo Hiltunen
Timo Kemppi 
Harry Asp
Jake Ropponen, kapteeni
GM: Antti Hautapakka.

HARTSA 60-v. 12.11.
Energiahalli, Lahti.
Singeliduppeli.
1) Harri Helminen/Jake Ropponen
2) Markku Rytkölä/Juhani Tojkander
3) Harry Asp/Ato Niemi
4) Esa Koponen/Maski Lehtonen
B-finaali:
5) Markku Mäntysalo/Timo "Kirjanpitäjä" Mäkijärvi
6) Timo Hiltunen/Tili Kemppi
7) Lotta/Ile Horttanainen
8) Topi Vihervaara/Pasi Tervala
Kisailun järjesti EH.

SM-TUPAMÖLKKY 5.11.
Energiahalli, Lahti.
1) WESTSTAR, Lahti 
Joosua Hiljanen/Jake Ropponen
2) LIEKIN PAPAT, Iitti
Markku Rytkölä/Juhani Tojkander
3) TEAM DEADWOOD, Sodankylä
Marko Touru/Sami Touru
4) VETTYNYT HALKO, Hollola
Ilkka Henrik Horttanainen/Tommi Jantunen
5) PÖRRÖ KUKSAUS, Lahti
Antton Soini/Kai Oksa
6) MAJA, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha
7) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pasi Tervala/Harry Asp
8) ANSA, Hollola
Anniina Oksanen/Sakke Oksanen
9) IHAN SAMA, Riihimäki 
Antti Hämäläinen/Timo "Postia tulee" Helminen
10) HUTIKUTI, Lahti
Petri Mustonen/Pauli Kirves
11) MAXAA, Lahti 
Aade KIttelä/Max Makkonen
12) LOUKKU PAPAT, Hollola
Martti Rask/Seppo Virlander
13) OPPIPOJAT, Iitti
Hannu Laaksonen/Olli Jokinen
14) TEAM LOKKI, Hollola
Tiina Saavalainen/Marko Lusi
15) HASU, Lahti 
Suvi Soini/Harri Harri Helminen
16) LIEKIN LIKAT, Iitti 
Anu Syrjänen/Anna Kalliola
B-finaali:
25) EH
Toivo Vihervaara/Tili Kemppi
Mukana oli 36 joukkuetta.
Tulospalvelu HArolds Softhouse.
Järjestelyt hoiti Kortteliliigan mölkkyjaosto.

MÖLKKYTURNAUS 29.10.
Energiahalli.
1) RUUTIUKOT
Petri Ahtola/Erkki Salmela
2) EH
Timo Kemppi/Harry Asp
3) SITI, Asikkala
Oiva Tammi/Kari Mikkola
B-finaali:
5) PARGAS IF
Esa Koponen/Miksu Sopola
Kisan järjesti EH.

HALLOWEE DUPPELI 29.10.
Muurainkadun halli.
1) Harri Helminen/Petri Mustonen
2) Make Vinni/Jaakko Räsänen
3) Mika/Antti
Tiian ja Joosuan järjestämässä kisassa oli käytössä pelottava lepakkokeila, jonka kaatuessa heitosta sai 0 pistettä ja kaikki joukkueen tilillä jo olleet pisteet puolittuivat.

ESPOO MÖLKKY 22.10.
Perkkaan Mölkkyareena.
1) Kai Oksa
2)
3) 
4)

POTKITAAN JAKE ELÄKKEELLE 15.10.
Energiahalli, Lahti.
A-finaali:
1) MÖLKKYLIITTO, Helsinki
Antti Hautapakka/Jukka Hämäläinen
2) ENERGIAHALLI, Lahti
Timo Hiltunen/Harry Asp
3) EH, Lahti 
Timo Kemppi/Toivo Vihervaara
4) KYMILÄISET, Kotka
Marko Timonen/Joni Eväkoski
5) RÄPELTÄJÄT, Lahti 
Mervi Leskinen/Jari Sutinen/Lexa
6) TAPPARA, Lahti 
Mervi Paajanen/Susanne Kallio/Kiku Kinnunen
B-finaali:
7) Lasvel, Lahti 
Aija Hyttinen/Risto Niemi
8 ) Atomiinus, Lahti 
9) Varma Kakkonen, Lahti 
10) The Pakka, Lahti 
11) MölkSkolan, Kisapuisto
12) Suomipoijjaat, Lahti 
C-finaali:
13) Marjat, Hollola
Mari Haasiatarha/Markku Mäntysalo
14) YKK, Lahti 
15) Liekki, Iitti
16) Kaato, Heinola
17) Japiganes, Hyvinkää
18) Kytkin, Asikkala
Kaikki joukkueet pelasivat 15 kaksieräistä ottelua!
Tulospalvelun hoiti HArold´s Softhouse & son
Kisailun järjesti MK Lahti.

AIKUISTEN JUNIOR -MÖLKKYTURNAUS 1.10.
Energiahalli, Lahti.
A-finaali:
1) EH
Timo Kemppi/Jake Ropponen
2) PAKKA
Rame Rantanen/Irwin Salmensuo
3) A1-AUTOMAAILMA.FI , Hämeenkoski
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen
4) POIJJAAT
Esa Koponen/Petri Kollin
B-finaali:
5) YKK
Seppo Rissanen/Kauko Turunen
6) MAGEET MEGAILIJAT
Antton Soini/Hanna Sjöblom
7) WW, Hämeenkoski
Tiina Nurminen/Sami Nurminen
8) PARGAS IF
Miksu Sopola/Anu Syyskukka
Liitomölkkypinssi: Miksu Sopola
Pääkatsoja special -kunniamaininta: Hjallis Palttala
Järjesti MK Lahti.

HMS KESÄSARJA 24.9.
Grande Finale Topeliuksen puistossa.
1) Toni Laakso
2) Jukka Reinamo
3) Jouni Nieminen
Koko kesän kestäneen heittosarjan päätöstapahtumaan osallistui 23 henkilöä.
Järjesti: Helsingin Mölkkyseura.

PUISTOKIERTUE 2022
Eri pelipaikat, Lahti.
1) EH
Timo Kemppi/Harry Asp/Timo Hiltunen/Jake Ropponen
2) LASVEL
Aija Hyttinen/Risto Niemi/Petri Ahtola/Voitto Törnvall
3) YKK TAIKURIT
Taikuri Salonen/Marko Salonen/Rallu Keijulehto/Seppo "St1" Halmi/Irwin Salmensuo
4) MAESTRO
5) PAKKA
6) SÄKÄ TEAM
7) POIJJAAT
8) KAAMEET APINAT 
Järjesti EH.

KISPI SPORTS BAR & CAFE TURNAUS 17.9.
Kisapuisto, Lahti.
A-finaali:
1) KORTTELILIIGA
Tipi Tuomola/Jake Ropponen
2) YKK
Kauko Turunen/Tili Kemppi
3) TEAM TAPPARA
Kiku Kinnunen/Ilkka Henrik Horttanainen
4) TOIVOTTOMAT
Topi Vihervaara/Keke Anttila
B-finaali:
5) RUUTIUKOT
Erkki Salmela/Petri Ahtola
6) TERASSIPOJAT ILMAN MASKIA
Juha Moisio/Junnu Annunen
7) AIRISTO
Aija Hyttinen/Risto Niemi
8) AURAJOEN KALSKE
Miksu Sopola/Seppo Koivikko
C-finaali:
9) RANDOM
Petri Mustonen/Janne Lintunen
10) TAPPARAN HUUHKAJAT
Harri Helminen/Lissu Kylliö
11) PAKKA
Rame Rantanen/Esa Koponen
12) TEAM LAITINEN, Iitti
Merja Laitinen/Kari Laitinen

LIITTOMÖLKKY 27.8.
Seurasaari, Helsinki. Liiton jäsenseurojen mestaruuskilpailu.
1) HMS SYÖ KIVELTÄ, Helsinki
Reet Kolkkanen/Reijo Kolkkanen/Daniel Boman
2) KÖMÖ-03 III, Köyliö
3) TEAM TAPPARA, Lahti 
Harri Helminen/Pauli Kirves/Ilkka Henrik Horttanainen
4) KÖMÖ-03 II, Köyliö
5) KOSKEN MÖLKKYVEIKOT, Hämeenkoski
6) KIPEET UKKELIT, Lahti 
7) TEAM TAPPARA III, Lahti 
8) KÖMÖ-03 I, Köyliö
9) MK II, Lahti 
10) MK I, Lahti 
11) KKS-TENUT, Espoo
12) MÖLKYNKÖLKYN, Helsinki
13) KKS-TEAM, Espoo
14) KKS-AURORA, Espoo
15) TEAM TAPPARA II, Lahti 
16) KORTTELILIIGA LOUKKU, Lahti 
17) HMS TERASSIMÖLKKY, Helsinki
18) KORTTELILIIGA YKK, Lahti 
19) SITI KARMA, Asikkala
20) HMS ELI HOMBRES, Helsinki 
21) KORTTELILIIGA TARKKIS, Lahti 
22) HARJAVALLAN HAKA, Harjavalta
23) KORTTELILIIGA RÄPELTÄJÄT
Kisan järjestivät yhteistyössä HMS ja liitto.

MM-KISAT 20.-21.8.
Samoens, Ranska
1) TEAM LOKKI, Suomi
Jari Haasiatarha/Joosua Hiljanen/Jaakko Räsänen/Marko Lusi
2) LE BATON BRONZE, Ranska
3) TOMIRA, Tsekki
4) MES MOLKKY MAUGES, Ranska
5) YATCH, Ranska
6) MKA-DCP-BOFEUD, Ranska
7) HUMAN BRIDGE, Japani
8) LES MOLGUY, Ranska
9) MOLKKY CLUB DE BESSENAY I, Ranska
10) TENGU, Japani
11) LES TUILENT RIENT, Ranska
12) OURS CUIVRES I, Ranska
13) EH, Suomi
14) DWUNASTKA MM, Puola
15) EESTI, Viro
16) MMC Dragons, Ranska
Mukana oli 167 joukkuetta, 17 eri maasta.

NATIONS CUP 19.8.
Samoens, Ranska
1) BELGIA
Yves Thiebaut/Sully Bougeatre/Jean-Claude Vincent
2) SUOMI
Kai Oksa/Kim Sundström/Mika Packalen
3) JAPANI
Ukyo/Itakura/Shigehiro Tsuzaka/Kenji Yamagueki
4) ISO-BRITANNIA
Jonathan Radcliffe/Tom Frith/Peter Hodkinson
5) RANSKA
Geoffrey Dobigny/Florentin Fuhrmann/Marc Seguin/Florian Maudry
6) TSHEKKI
Radek Louda/Petr Hanyk/Tonda Kotrla/Martin Blaheta
7) SAKSA
Michael Kilger/Johannes Brelage/Olivier Lindemayr/Anita Kilger
8) EESTI
Vahur Kölvart/Alger Jöras/Ragnar Nurmik/Aron Gregor Nurmik
9) KREIKKA
Christos Mavreas/Thanasi Dimopoylos/Geresimos Koynadis/Christos Dimopoylos
10) PUOLA
Marcin Morzyk/Jan Sekowski/Markary Piwinski/Miron Skoluda
11) AUSTRALIA
Doug Bolger/Will Druce/Will Regan/Lachlan Raper
12) PORTUGALI
Patrick Bayin/Ferando Fauwegel/Joje Simao/Marie Bauchart
13) SVEITSI
Georg Leuenberger/Peter Fichbacher/Mensur Kujadinovic/Kevin Martin
14) ESPANJA
Luis Muniz/Teresa Zafra/Silvia Bichon/Nacho Labrado
15) ITALIA
Simone Ruco/Katia Boiani/Davide Arillotta/Marco Sorbini
16 TURKKI
Hunkar Eksi/Cuneyit Özen/Onur Sarioglu
Kisan järjesti IMO.

SIKAMÖLKKY 13.8.
Mahlu.
1) MAUSTEPOJAT, Mahlu
Hannu Jakoaho/Jouko Moilanen/Asko Rinneaho
2) PÖRRÖINEN KUKSAUS, Lahti 
Antton Soini/Kai Oksa
3) UUNOT, Keski-Suomi
Miika Toukola/Tauno Toukola
4) SERKUT, Mahlu
Jyrki "Jyräys" Harju/Esko Valtamäki/Yrjö Soidinmäki
5) Ms Trombi Vempulat
6) Biggy Bank
7) Team Paari
8) Team Laitinen, Iitti
Järjesti Mahlun Mölkkääjät.

NEUVOSMÖLKKY 13.8.
Kisapuisto, Lahti. Kortteliliiganeuvosten kisa.
1) Jukka "Tunneli-Topi" Toivonen/Masu Mäkinen
2) Juha Semeri/Amalia Koskinen
3) Atik Kovanen/Antti Paavilainen
Järjesti Lahden Kortteliliiga.

LIIGAPÄIVÄN DUPPELITURNAUS 13.8.
Kisapuisto, Lahti
A-finaali:
1) RANDOM
Janne Lintunen/Petri Mustonen
2) TAPPARAN HUUHKAJAT
Harri Helminen/Kiku Kinnunen
3) EH
Timo Hiltunen/Timo Kemppi
4) ENERGIAHALLI
Harry Asp/Jake Ropponen
B-finaali:
5) NO NAMES
Maski Lehtonen/Kimmo Leppänen
6) TEKI
Aade Kittelä/Juha Teivainen
7) SKOLE
Irwin Salmensuo/Markku Vinni
8 ) PAKKA
Marku Hänninen/Rame Rantanen
C-finaali:
9) PARGAS IF
Miksu Sopola/Timo Mäkijärvi
10) KUHA HEITELLÄÄN
Markku Mäntysalo/Juha "Alkaa osumaan" Moisio
11) AIRISTO
Risto Niemi/Aija Hyttinen
12) AU-MA
Auvo Rahkola/Matti Liimatainen
D-finaali:
13) POINT PUB A&O
Aaro Ollikainen/Olppi Pitkälä
14) KOHELTAJAT
Jari Sutinen/Markku Kääriäinen
15) PUUTA PUULLE PERKELE
Mari Sormula/Ninni Tilder
16) RÄPELTÄJÄT
Möke Leskinen/Lexa Oinonen
Järjesti Lahden Kortteliliiga.

XII TERASSIMÖLKKY 6.8.
Jämijärvi.
1) Antti Hautapakka/Ilkka Larimo/Jussi Mäkelä
2) Jouni Nieminen/Jaakko Vallemaa/Antti Mäkelä
3) Jarmo Mäkelä/Vesa Känsäkangas/Ville Pietaro Johannes Toivonen
Mukana oli 5 arvottua joukkuetta.

IV JAKE CUP 5.8.
Jämijärvi.
1) Vesa Känsäkangas
2) Jussi M. Mäkelä
3) Antti Hautapakka
Mukana oli 13 pelaajaa.

STANDA ZIMA MÖLKKY 5.8.
Kisapuisto, Lahti 
1) MAESTRO
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen
2) JJSARDE
Sari Kivimäki/JJ Lehto
3) STANDA
Standa Zima/Jake Ropponen
4) WOODI
Timo Hiltunen/Timo Kemppi/Harry Asp
Turnaus sisälsi jänniä mahdollisuuksia tarjonnutta arvontaa.

JOROINEN MÖLKKY 30.7.
Joroisten urheilukenttä, hiekkatekonurmi.
1) JALLUFANIT, Joroinen
Velu Pulliainen/Elkku Puustinen
2) OHO OSUI, Virtasalmi
Soile Makkonen/Mervi Paajanen
3) NASTAHAMPAAN POJAT, Joroinen
Riku Pulliainen/Mikko Puttonen
4) HURU-UKOT, Joroinen
Tapo Tuovinen/Ari Tolvanen
5) SEESTEINEN KESKI-IKÄ, Lahti 
Jouni Väisänen/Olli Jokinen
6) TAPA, Ristiina
Tapsa Turkki/Vesa Monola/Leon van Hemert
7) TEAM LAITINEN, Iitti
Merja Laitinen/Kari Laitinen 
8) MAXAA, Lahti 
Ari Kittelä/Veli-Matti Makkonen
9) `T MELKHUISJE, Hilversum
Otto van Hemert/Leon  van Hemert
10) ORVOKIN KAATO, Lahti
Orvokki Ropponen/Jake Ropponen
Järjesti Joroisten Urheilijat.

KULTAMÖLKKY DUPPELI 23.-24.7.
Kultakylä Tankavaara.
1) Joosua Hiljanen/Marko Lusi
2)
3) Mika Packalen/Kai Oksa
Järjesti: Tankavaaran Kultakylä.

KULTAMÖLKKY SINGELI 22.7.
Kultakylä Tankavaara.
1) Mika Packalen, Hyvinkää
2) Marko Lusi, Hollola
3) 
4) Tiia Hiljanen, Hämeenkoski
Järjesti: Tankavaaran Kultakylä.

EM-KISAT 15.-17.7.
Zruc nad Sazavou, Tsekki
Ke Stadionu luomunurmi.
1) LOBE STAR, Tsekki
Milan Louda/Radek Louda/Staislav Ozimy
2) DYNAMO, Tsekki
Tomas Lohynsky/Daniel Dragoun/Ludek Kvapil/Marcela Volfova
3) FORMAT MÖLKKY SZTUM, Puola
Marcin Morzyk/Lukasz Jezierski/Tomasz Kostrowski/Arkadiusz Pirog
4) BILOVES HK, Tsekki
Josef Richter/Jana Ricterova/Jipi Tisovsky
5) CROIX DE LORARAINE, Belgia
Florentin Fuhrmann/Jean-Marie Klein/Sully Bougeatre
6) MAJAMA, Tsekki
Martin Blaheta/Martin Ocasek/Katarina Blahetova
7) SWUNASTAKA, Puola
8) MÖLKKY AVENTURE, Ranska
9) CLUB EUD MÖLKKY, Ranska
10) Mikkelin Kittaajat, Suomi
11) SEMTAMTUK, Tsekki
12) TOMIRA, Tsekki
13) VALLU, Viro
14) EH, Suomi
15) GOAT ONCE, GOAT EVER, Ranska
16) ALBI Rookies, Tsekki
17) KYMILÄISET, Suomi
18) FRANKENMÖLKER NPV, Saksa
19) PUSZCZYKI WOJSKO, Puola
20) MÖLKAHOLICS, Tsekki
21) ROSENGARTEN RATS, Saksa
22) KUBI SPRT TIMBERS, Puola
23) WWW1, Tsekki
24) PROTIVNY LOD, Tsekki
25) MÖLKYNKÖLKYN, Suomi
26) WWW2, Tsekki
27) SKKF ZBIJAKI, Puola
28) SKM ZZV ZRUC, Tsekki
29) MIROICA, Saksa
30) LVOV KARPATY, Ukraina
31) PROMÖLKKY II, Slokakia
32) PATEZNE PUSZCZYKI, Puola
33) NAPALAVY-CMD, Tsekki
34) MY TO VYPIJEM, Tsekki
35) PROMÖLKKY I, Tsekki
36) EESTI, Viro
Mukana oli 40 joukkuetta.
Kisan järjesti SKM Zruc nad Sazavou - Tennisline. Pääorganisaattorina Leos Fiala, turnausjohtajana Dagmar Fialova.

NATIONS CUP 16.7.
Zruc nad Sazavou, Tsekki
1) Ranska
2) Tsekki
3) Viro
4) Suomi
5) Puola
6) Ukraina
7) Saksa
8) Slovakia

SM-TRIPPELI 9.7.
Vääksyn urheilukenttä, Asikkala.
1) TEAM LOKKI, Hollola
Tiina Saavalainen/Marko Lusi/Mika Packalen
2) KARAKALLIO SEURA, Espoo
Roki Antikainen/Jukka Reinamo/Leo Vanhanen
3) MAESTRO, Lahti 
Petteri Rajanummi/Teppo Muhonen/Juhis Mälkönen
4) STARWARS, Lahti 
Max Makkonen/Antti Makkonen/Ari Kittelä
5) KYMILÄISET, KOtka
Marko Timonen/Joni Eväkoski/Timo "Femma" Hiltunen
6) NOLLATOLERANSSI, Lahti 
Irwin Salmensuo/Mika Kyyhkynen/Markku Vinni
7) EH, Lahti 
Harry Asp/Timo Kemppi/Jäykkäkäsi-Jake Ropponen
8) KAAMEET APINAT II, Lahti 
Arttu Ruhanen/Joonas Hakala/Mika Laakkonen
9) HMS TERASSIMÖLKKY, Helsinki
Antti Hautapakka/Jouni Nieminen/Jari Peltola
10) POIJJAAT, Lahti 
Mika Köttö/Petri Kollin/Esa "Kivi" Koponen
11) MAHLUN MÖLKKÄÄJÄT, Mahlu
Vellu Halmila/Yrjö Soidinmäki/Reijo Harjula
12) FELLMANNINPUISTON REIPAS, Lahti 
Ninni Tilder/Jouni Väisänen/Jari Nieminen
13) KARHUMÖLKKY, Pori
Riitta Patola/Jouko Patola/Juha-Matti Jansson
14) HÖSSELIT JA KAVERI, Mäntsälä
Ari Vettenranta/Toni Laakso/Joonas Soini
15) TAHMA TASSUT, Lahti
Jaakko Räsänen/Kai Oksa/Antto Soini
16) LIEKINHEITTÄJÄT, Iitti
Hannu Laaksonen/Juhani Tojkander/Markku Rytkölä
B-finaali sijoista 33-52:
1) YKK, Lahti 
Kauko Turunen/Seppo Koivikko/Pasi Turunen
Mukana oli 56 joukkuetta ja otteluita heitettiin yhteensä 228 + 46.
Kisan järjesti Eläkeliiton Asikkalan yhdistyksen avulla MK Lahti ry.

RAME TURNAUS 2.7.
Kisapuisto, Lahti.
1) MAESTRO, Lahti 
Teppo Muhonen/Juhis Mälkönen
2) TEAM TAPPARA, Lahti 
Jokke Kallio/Harri Helminen
3) SAKE, Lahti 
Sakari Yrjänheikki/Keke Anttila
4) METSÄPELLONTIEN KUNTO, Lahti 
Topi Vihervaara/Timo Kemppi
5) KIPEET, Lahti 
Sari Kivimäki/JJ Lehto
6) TURTLES, Lahti 
Miksu Sopola/Irwin Salmensuo
7) AIJAA, Lahti 
Aija Hyttinen/Jaana Mälkönen
8 ) KUHA HEITELLÄÄN, Lahti 
Markku Mäntysalo/Tipi Tuomola
9) KARVAMAHAT, Lahti 
Harry Asp/Matti Lehtonen
10) LAHDEN KATTOPALVELU, Lahti 
Pauli Kirves/Kiku Kinnunen
11) RUUTIUKOT, Lahti 
Petri Ahtola/Erkki Salmela
12) KIRIKUJAN KULAUS, Hollola
Ilkka Henrik Horttanainen/Tolppa-Tommi Jantunen
13) A1-AUTOMAAILMA.FI, Hämeenkoski
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen
14) PAKKA, Lahti
Rame Rantanen/Esa Koponen
15) VANHA REFLA, Lahti 
Juha Teivainen/Pasi Mustonen
16) TAPPARA III, Lahti
Memmu Salonen/Arto Väyrynen
17) VTR, Lahti 
Marko Raisio/Timo Mutikainen
18) HMS PERKKAA, Helsinki
Reet Kolkkanen/Reijo Kolkkanen
19) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pasi Tervala/Markku Vinni
20) RIDIS, Helsinki
Jukka Reinamo/Joni Eväkoski
21) TAPPARA II, Lahti
Susanne Kallio/Merde Paajanen
22) AUTI, Lahti
Auvo Rahkola/Timo Mäkijärvi
23) RÄPELTÄJÄT, Lahti
Möke Leskinen/Leena Jantunen
24) TAIKURIT, Lahti 
St1 Halmi/Kauko Turunen
Kaikki sijat pelattiin loppuu ja kaikki joukkueet palkittiin.
Kisan järjesti lajin erikoisjoukkue Pakka.

VILPPULAN MÖLKKY 29.6.
YKK:n mestaruuskisa.
Miehet A-finaali:
1) Kauko Turunen
2) Seppo Rissanen
3) Taikuri Salonen
4) Marko Salonen 
Miehet B-finaali:
1) Irwin Salmensuo
2) Seppo "St1" Halmi
3) Jouko Siira
4) Valto Salonen 
5) Pauli Laitinen 
Naiset:
1) Pirjo Rissanen 
2) Raija Keijulehto 
3) Helvi Salonen  

HAASTEOTTELU 22.6.
Kisapuisto, Lahti.
Liitomölkky klupi - Muu maailma 14-14 (1241-1246).
Muu maailma: Pasi Tervala, Harri Helminen, Joosua Hiljanen, Esa Koponen, Sari Kivimäki, Marko Raisio, Jaana Mälkönen, Keke Anttila, Reet Kolkkanen, Jukka Holopainen, Kari Järvinen ja kapteeni Timo Kemppi.
Liitomölkky klupi: Memmu Salonen, Liisa Kylliö, Reijo Kolkkanen, Mika Köttö, Pultsun kaveri Jake Ropponen, Pultsu Kallio, Jokke "Poimija" Kallio, Miksu Sopola, Topi Vihervaara, Seppo Koivikko, Mika Kyyhkynen ja kapteeni Irwin Salmensuo.
Ottelun järjesti MK Lahti.

DEUTSCHE MÖLKKY MEISTERSCHAFT 18.-19.6.
Erlange, Saksa.
1) LE BÂTON MOUCHE, Ranska
2) CROIX DE LORRAINE, Ranska
3) FOUR ACES, Lahti
Sari Kivimäki/Jaana Mälkönen/Janne Lehto/Juhis Mälkönen
4) PROMÖLKKY, Slovakia
5) MÖLKKY PARTYSAANI, Saksa
6) HMS TRAVELLING MÖLKKY, Helsinki
7) STAR WAS, Lahti
8) WALDECKER HOLZBUBEN, Saksa
9) CHECH MÖLKKY GANG, Tsekki
10) HARTEZ HOLZ, Saksa
Mukana oli 63 joukkuetta kymmenestä eri maasta.

KAAMEET APINAT TURNAUS 18.6.
Launeen tapahtumakenttä, Lahti 
1) EH, Lahti
Timo Kemppi/Jake Ropponen
2) PYYNIT, Lahti
Antti Lindeman/Jonne Hugg
3) T&T, Hämeenkoski
Tiia Hiljanen/Tero Nikki
4) RANDOM, Lahti 
Pete Mustonen/Janne Lintunen
5) KLASSIKKO APINAT, Lahti
Ile Korpela/Kimmo Leppänen
6) TEAM TAPPARA III
Susanne Kallio/Mervi Paajanen
7) KAATO, Heinola
Kari Järvinen/Pekka Pietiläinen
8) KAAMEET APINAT ORIGINAL II, Lahti
Teemu Tiainen/Joonas Hakala
B-sarja sijoista 17-
1) RAISION RANKAISU, Lahti 
Vesa Raisio/Antti Aholainen
Mukana oli 37 joukkuetta.
Katso tulokset: apina.juttu
Kisan järjesti lajin erikoisseura Kaameet Apinat.

SM NELURI 11.6.
Mahlu
1) EH, Lahti 
Timo Hiltunen/Harry Asp/Timo Kemppi/Jake Ropponen
2) TEAM TAPPARA, Lahti 
Jouko Kallio/Ilkka Horttanainen/Susanne Kallio/Sakari Yrjänheikki
3) TEAM LOKKI, Hollola
Marko Lusi/Tiina Saavalainen/Jari Haasiatarha/Jaakko Räsänen
4) KAATOKUKSA, Heinola
Kari Järvinen/Pekka Pietiläinen/Markku Vinni/Kai Oksa
5) EESTI
Vahur Kölvart/Alger Jöras/Aarne Kauber/Ragnar Nurmik
Mukana oli 14 joukkuetta.
Kisan järjesti Mahlun mölkkääjät.

OPEN DE FRANCE 3.-4.6.
Guipavas. Pelimuotona duppeli.
1) @TAG
Antoine Brisacier/Florian Maudry
2) BRONZES DO MÖLKKY
Fabien Marquié/John Grandy
3) MÖLKKY ASSOCIATION
Christophe Saiget/Olivier Esnault
Mukana oli 170 joukkuetta...

TALLINNA OPEN 28.5.
Katriorgin puisto, Tallinna.
1) EH, Lahti
Timo Kemppi/Jake Ropponen
2) KAUBI-TIIM, Viro (Saarenmaa)
Jaanus Raamat/Tanel Raamat
3) GENTLEMANNIT, Lahti 
Maski Lehtonen/Antton Soini
4) SÄINAS, Viro
Janar Kruuser/Urmas Bergmann
B-finaali, sijoista 33-37:
1) PIKA I, Viro
Siljar Pahapill/Aigar Paiste
2) YOUNG BOYS, Viro
Indrek Varjun/Aron Gregor Nurmik
Tallinna Open snaiperi:
1) Aarne Kauber (Snaiper-King Aarne I)
Mukana oli 37 joukkuetta.
Kisan järjesti Eestin Mölkkyliitto.

SENIORIMÖLKKY 26.5.
Kisapuisto, Lahti.
1) Risto Niemi
2) Seppo Koivikko
3) Markku Mäntysalo
4) Liisa Kylliö
B-finaali, sijoista 9-10:
1) Toivo Vihervaara
Kisan järjesti Kortteliliigan mölkkyjaosto.

VUOLENKOSKI 26.5.
Vuolenkoski, Iitti.
1) EH, Lahti 
Harry Asp/Jake Ropponen
2) NAMI NAMI, Hyvinkää
Mika Packalen/Kim Sundström
3) YKK SEJO, Lahti 
Seppo Rissanen/Jouko Siira
4) A1-AUTOMAAILMA.FI, Hämeenkoski
Tiia Hiljanen/Harri Helminen
5) BILLY BOYS, Ruuhijärvi
Jouni Hiljanen/Joosua Hiljanen
6) AUTI, Lahti 
Timo Mäkijärvi/Pekka Pietiläinen
7) JEKUTTAJAT, Lahti 
Hanna Sjöblom/Antton Soini
8) TAJU, Helsinki
Tauno Toukola/Jukka Reinamo
B-finaali sijat 17-20:
1) HMS Little Perkkaa, Helsinki, Reet Kolkkanen/Reijo Kolkkanen
2) TEPU, Lahti
Juha Teivainen/Bultsu Kallio
3) TAPPARA, Lahti 
Maski Lehtonen/Jokke Kallio
4) AA-kerho, Iitti 
Anu Syrjänen/Anna Kalliola
Liitomölkkypinssisuoritukset; Jokke Kallio ja Bultsu Kallio.
Mukana oli 20 joukkuetta.
Kisan järjesti yhteistyössä kyläyhdistyksen kanssa MK Lahti.

NICE MÖLKKY 25.5.
KIsapuisto, Lahti
1) KUKKAHATTUTÄTIT
Mervi Leskinen/Leena Jantunen
2) HIKISET RUUTIAKAT
Pia Ahtola/Kaisa Blomberg
3) KOTTARAISET
Riitta Kuorikoski/Sirpa Salo
4) PEDOT
Sari Teivainen/Mervi Paajanen
Mukana oli 18 joukkuetta.
Kisailun järjesti Kortteliliigan mölkkyjaoston miestoimikunta.

SUPERPELIT 21.-22.5.2022 
Kisapuisto, Lahti
A-finaali, sijoista 1-12:
1) A1-AUTOMAAILMA.FI, Hämeenkoski
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen
2) EH, Lahti
Timo Kemppi/Jake Ropponen
3) COBRA II, Hyvinkää
Kim Sundström/Antton Soini
4) POINT PUB, Lahti
Pete Mustonen/Kiku Kinnunen
5) COBRA, Hyvinkää
Mika Packalen/Kuksa Oksa
6) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pasi Tervala/Markku Vinni
7) TEAM LOKKI, Hollola
Tiina Saavalainen/Marko Lusi
8) ISO H, Hollola
Ilkka Henrik Hortanainen/Keke Anttila
9) WHISKY BOYS NO ICE, Lahti
Matti Lehtonen/Sakari Yrjänheikki
10) MAESTRO II, Lahti 
Juhis Mälkönen/Petteri Rajanummi
11) TAPPARAN PISRISTÄVÄ HUPPELI, Lahti 
Jokke Kallio/Pauli Kirves
12) TAPPARA, Lahti 
Harri Helminen/Ato Niemi
B-finaali, sijoista 13-24:
1) ENERGIAHALLI, Lahti 
Timo Hiltunen/Harry Asp
2) MAESTRO, Lahti 
Jaana Mälkönen/Teppo Muhonen
3) AUTI, Lahti 
Auvo Rahkola/Timo Mäkijärvi
4) KARJUT, Lahti
Ari Walden/Juha Teivainen 
5) ÅBO KIKKELS, Lahti
Miksu Soppis/Arto Väyrynen
6) POINT PUB ROJU, Lahti 
Aaro Ollikainen/Jukka Järvinen
7) PAKKA, Lahti 
Rame Rantanen/Marku Hänninen
8) VÄKI, Lahti 
Ari Kittelä/Jouni Väisänen
9) RUUTIUKOT, Lahti 
Erkki Salmela/Petri Ahtola
10) TAPPARAN KONKKAPOLVET, Laune
Erkki Hirvonen/Bultsu Kallio 
11) TAPPARAN MUNAKKAAT, Lahti 
Susanne Kallio/Mervi Paajanen
12) TAPPARAN REETTA JA RETU, Lahti
Memmu Salonen/Esa Kivinen
C-finaali, sijat 25-28:
1) KONNA & KOUKKU, Lahti 
Suvi Soini/Kimmo Leppänen
2) VTR, Lahti
Juha Moisio/Timo Mutikainen
3) NOLLATOLERANSSI, Lahti
Irwin Salmensuo/Seppo Koivikko
4) HEPOKATIT, Hämeenkoski
Tiina Nurminen/Sami Nurminen
Kisaan osallistui 28 joukkuetta, otteluita pelattiin yhteensä 262.
Pientä palautetta, Poit Pub TeMa jäi ilmoittamatta pois (oli 29. joukkue).
Liitomölkkypinssisuoritukset; Ari Walden ja Memmu Salonen.
Tulospalvelu: HArold´s Softhouse.
Peliruletin järjesti MK Lahti.

RISTO 70-v. TURNAUS 20.5.
Mölkkymestari Risto Niemen 70-v.juhlakisa kutsuturnauksena.
Energiahalli, Lahti.
1) Vote/Aija/Jaana
2) Amalia/Juhis
3) Risto/Lissu
4) Markku/Kikka
5) Erkki/Sampo
6) Petri/Petteri
Yllätyskisan järjesti Aija ystävineen.

SM DUPPELI 15.5.
Otsolan koulun kenttä, Kotka.
1) ENERGIAHALLI, Lahti
Timo Kemppi/Jake Ropponen
2) TEAM LOKKI, Hollola
Tiina Saavalainen/Marko Lusi
3) EH, Lahti 
Timo Hiltunen/Harry Asp
4) UUNOT, Jyväskylä
Tauno Toukola/Miika Toukola
5) TEAM TUPPI, Lahti
Antti Soini/Markku Vinni
6) COBRA, Hyvinkää
Mika Packalen/Kimble Sundström
7) SÄKKITUOLISÄLLIT, Lahti
Matti Lehtonen/Antton Soini
8) TAPPARA II, Lahti 
Ilkka Horttanainen/Eero "Bultsu" Kallio
9) BLUES BROTHERS, Lahti 
Mika Kyyhkynen/Jaakko Räsänen
10) KUKSA, Hollola
Jari Haasiatarha/Kai Oksa
11) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pekka Pietiläinen/Pasi Tervala
12) KAAMEET APINAT IV, Lahti
Ato Niemi/Joosua Hiljanen
13) HMS TRAVELLING MÖLKKY & SON, Helsinki
Sami Boman/Daniel Boman
14) MAHLU I
Esko Valtamäki/Veikko Kankaanpää
15) TN&TK Suprise, Lahti 
Timo Kari/Tero Nikki
16) RIDIS, Helsinki
Jukka Reinamo/Ville Reinamo
Mukana oli 56 joukkuetta.
Kisailun järjesti Kymiläiset

SM SINGELI 14.5.
Otsolan koulun kenttä, Kotka.
1) Timo Kemppi, Lahti 
2) Ilkka Horttanainen, Hollola
3) Mika Packalen, Hyvinkää
4) Retu Sintero, Kotka
5) Joosua Hiljanen, Hämeenkoski
6) Sami Boman, Helsinki
7) Antti Hautapakka, Helsinki
8 ) Joni Eväkoski, Kotka
9) Jouni Hiljanen, Nastola
10) Ville Tähkänen, Lahti 
11) Jake Ropponen, Lahti
12) Jouko Patola
13) Pasi Tervala, Heinola
14) Oli Good, Ranska
15) Harry Asp, Lahti
16) Kai Oksa, Alajärvi
Mukana oli 94 heittäjää.
Kisailun järjesti Kymiläiset.

KAHVILA KISPI TURNAUS 7.5.
1) TERASSIPOJAT
Matti Lehtonen/Antton Soini
2) EH
Jake Ropponen/Timo U. Kemppi
3) KOSSU KOLAHTAA
Harri Helminen/JJ Lehto
4) MAESTRO
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen
5) KeTo
6) Tuppi
7) Winmau
8 ) Teemu Lokki II
9) The Pakka
10) Åbo Kikkels
11) Poijjaat
12) Konna&Koukku
13) AuTi
14) Ruutiukot
15) VTR II
16) Point Pub
Kauden avausturnauksen järjesti kahvila Kispi.

HALLIMÖLKYN SM-KISA 30.4.-1.5.
Energiahalli, Lahti.
1) VAPPU PILALLA, Lahti
Janne Lehto/Tero Nikki
2) KKS-67, Espoo
Satu Nurminen-Hämäläinen/Jukka Hämäläinen
3) MAJA, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha
4) KYMILÄISET, Kotka
Marko Timonen/Joni Eväkoski
5) MAXAA, Virtasalmi
Maxi Makkonen/Aade Kittelä
6) ENERGIAHALLI, Lahti
Timo Hiltunen/Jake Ropponen
7) TAPPARA 22, Lahti 
Erppa Eronen/Jokke Kallio
8) MAKO, Lahti 
Suvi Soini/Juhis Mälkönen
Mukana 60 joukkuetta, otteluita pelattiin 234.
Kisan järjesti Kortteliliigan mölkkyjaosto.

HEI ME HEITELLÄÄN 24.4.
Energiahalli, Lahti. Kisakunnon virittelyä kohti SM-hallikisaa singeliduppelin merkeissä.
1) Timo Hiltunen 10 sarjapistettä, pikkupisteet 624-552
2) Harry Asp 8 (+41)
3) Markku Mäntysalo 8 (+34)
4) Juhani Tojkander 8 (+15)
5) Jake Ropponen 6 (+8)
6) Hannu Laaksonen 6 (-21)
7) Markku Rytkölä 6 (-56)
8 ) Pasi Tervala 4
Kisailun järjesti EH.

PADEL MARINA 17.4.
Padel Marina, Hollola. Luomuhiekalla.
1) SUKLIS
Jaana Mälkönen/Juhis Mälkönen/Mixu Sopola
2) VTR 
Marko Raisio/Kalle Niipala/Timo Mutikainen
3) TEAM LAHJATTOMAT
Toni Vilen/Nana Kuusivirta/Miika Bragge
Järjestelyistä vastasi VTR.

MUNAMÖLKKYKISA 16.4.
Mahlu.
1) HURJAT
Olli Kauppinen/Veikko Kankaanpää
2) TOHELO&TORVELO
Ritva Vanhala/Tauno Takala
3) KUUMAT BUUMAT
Mirja Mensonen/Heli Soidinmäki
4) JR-TIIMI
Jari Rajala/
Kisan järjesti Mahlun Mölkkääjät.

TAPPARAN MUNAMÖLKKY 16.4.
Tapparan kenttä Laune, Lahti.
1) Arto Väyrynen/Markku Mäntysalo
2) Susanne Kallio/Harri Helminen
3) Jaana Mälkönen/Jokke Kallio
Järjesti Tappara Lahest.

PÄÄSIÄISMÖLKKY 15.4.
Muurainkadun hallissa luomuhiekalla.
1) Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen/Jouni Hiljanen
2) Esa Kivinen/Marko Lusi
3) Bultsu Kallio/Ile Horttanainen/Erkki Hirvonen

TIPUMÖLKKY 15.4.
Energiahalli, Lahti.
1) EH
Timo Hiltunen/Jake Ropponen
2) ENERGIAHALLI
Timo Kemppi/Harry Asp
3) MUNAPÄÄT
Petteri Rajanummi/Juhis Mälkönen
4) Ruutiukot
Sijat 5-6 Kuivat Rypäleet ja Räpeltäjät 
7) Tipupojat
8 ) Puhisijat
9) Noitapojat
10) Åbo Kikkel
Kisailun järjesti EH.

ASIKKALAN MÖLKKYHALLIN TALVISARJA 2021-2022
Asikkalan mölkkyhalli.
1) Kovaluu 31 pistettä
2) Kytkin 29
3) Varamiehet 24
4) Kä/Ki 20
5) Siti Karma 18
6) Tepsa 11

PADEL MARINA -TURNAUS 19.3.
Padel Marinan 1-vuotisjuhlaturnaus sisällä hiekkakentillä.
1) EH
Timo Kemppi/Jake Ropponen
2) ANKAT
Kuksa Oksa/Antton Soini
3) MARJAT
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha
4) ANSA
Sakke Oksanen/Tommi "Lola" Laurila
5) RUUTISET UKOT
Erkki Salmela/Petri Ahtola
6) VARMA KAKKONEN
Jakke Leppäsalo/Raini Leppäsalo
7) VTR
Marko Raisio/Juha Moisio
Kisailun järjestivät yhteistyössä Padel Marina ja VTR.


EM-HALLLIKISA 2022
Saaremaa, Viro.
1) Bruno Bolay/Yann Rayjal, Ranska
2) Hanno Voole/Urmas Berkmann, Viro
3) Veli-Pekka Halmila/Yrjö Soidinmäki, Mahlu
4) Ruudi Väärtnöu/Urmas Mikk, Viro
A-finaalissa oli mukana 16 joukkuetta.
B-finaali:
1) Valeri Filipenko/Villem Reitalu, Viro
2) Tiia Hiljanen/Tiina Saavalainen, Hollola
3) Lukaz Jezierski/Marcin Morzyk, Puola
4) Antton Soini/Maski Lehtonen, Lahti
C-finaali Kuresaari Cup:
1) Jukka Reinamo/Tarja Reinamo, Helsinki
2) Olli Kauppinen/Veikko Kankaanpää, Mahlu
3) Toivo Kiskonen/Tero Kiskonen, Lahti
4) Leo Vanhanen/Veijo Salonen, Helsinki
Nations Cup 2022:
1) Saaremaa
2) Hiidenmaa
3) Suomi I
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen/Antton Soini
4) Ranska
5) Eesti I
6) Suomi II
Reet Kolkkanen/Jukka Reinamo/Leo Vanhanen
7) Puola
8) Eesti II

EM-HALLIKISA 2020 (siirretty vuodelta 2020)
Saaremaa, Viro.
1) Bruno Boulay/Yann Rayjal, Ranska
2) Alger Jöras/Argo Vörk,Viro
3) Valeri Filipenko/Urmas Mikk, Viro
4) Antton Soini/Antti Hämäläinen, Lahti/Hyvinkää
A-finaalissa oli mukana 16 joukkuetta.
B-finaali:
1) Markku Vinni/Antti Soini, Lahti
2) Juha Teivainen/Jouni Väisänen, Lahti
3) Pekka Pietiläinen/Pasi Tervala, Heinola
4) Siljar Pahapill/Aigar Paiste, Viro
C-finaali Kuresaari Cup:
1) Enno Kermik/Aarne Kauber, Viro
2) Arvet Kruuser/Janar Kruuser, Viro
3) Toivo Kiskonen/Terttu Kiskonen, Lahti
4) Ruudi Väärtnöu/Villem Reitalu
Nations Cup 2020:
1) Puola
2) Hiidenmaa
3) Eesti
4) Eesti I
5) Suomi II
Mirja Mensonen/Heli Soidinmäki/Veli-Pekka Halmila
6) Suomi I
Mika Packalen/Kim Sundström/Kuksa Oksa
7) Saaremaa
8) Ranska

HKV 5.3.
Energiahalli, Lahti
Singeliduppeli.
1) Irwin Salmensuo/Timo Hiltunen
2) Jari Sutinen/Timo Kemppi
3) Antti Hautapakka/Leo Oinonen/Möke Leskinen
4) Harry Asp/Timo Mäkijärvi
5) Pekka Pietiläinen/Jake Ropponen
6) Jouni Nieminen/Markku Kääriäinen
7) Taikuri Salonen/Pasi Tervala
8 ) Esa Koponen/Auvo Rahkola
Kaikki osanottajat pelasivat 9 ottelua, alkusarjassa 2 eräiset ottelut, jatko-ottelut pelattiin paras viidestä.*
Järjestelyistä vastasi MK Lahti ry.

KOHTI KISOJA 12.2.
Energiahalli, Lahti.
Singeliduppeli.
1) Pasi Tervala/Jake Ropponen
2) Juhis Mälkönen/Harry Asp
3) Timo Hiltunen/Tili Kemppi
4) Jaana Mälkönen/Antton Soini
5) Markku Mäntysalo/Pekka Pietiläinen
6) Maski Lehtonen/Timo Mäkijärvi
7) JJ Lehto/Rame Rantanen
8 ) Sarde Kivimäki/Esa Koponen
Järjestelyt hoiti MK Lahti ry.

PALUU KEHIIN 5.2.
Muurainkadun halli, Lahti.
1) AD
Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen
2) EH
Timo Kemppi/Jake Ropponen
3) HM
Holle Holopainen/Marko Lusi
4) PELTIPIPOT
Kimmo Leppänen/Tero Nikki

TAPANIN TÄRÄYS 26.12.2021
Energiahalli, Lahti 
1) EH
Tili Kemppi/Seppo Rissanen
2) TONTTU JA PUKKI
Maski Lehtonen/Petteri Rajanummi
3) TOPIAS
Timo Mäkijärvi/Risto Niemi
4) NAMIBIAN KARVAHATTUTIIKERIT
Lissu Kylliö/Auvo Rahkola
5) ENERGIAHALLI
Markus Riihonen/Jake Ropponen
6) MARJAR
Markku Kääriäinen/Jari Sutinen
7) YKK TAIKURIT
Seppo "St1" Halmi/Taikuri Salonen 
8) PUHISIJAT
Möke Leskinen/Lexa Oinonen
Kisailun järjesti MK Lahti.
Ei liitomölkkypinssisuorituksia.

TAPANINPÄIVÄN MÖLKKYAJOT 26.12.2021
Muurainkaudun halli, Lahti.
1) Jouni Hiljanen/Harri Helminen  
2) Leena Jantunen/Jukka Holopainen
3) Mixu Sopola/Esa Koponen
4) Memmu Salonen/Arto Väyrynen