Lahen kortteliliiga ry.                                                       

Ottelutulokset 23.04.2022 18:33

Ykkönen:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 1 Megaboys - Luukkumiehet 16 - 3 2 Novoboys - HRB Sharks 8 - 6 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 3 HRB Sharks - Megaboys 6 - 5 4 Luukkumiehet - Los Ilonas 4 - 13 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 5 Los Ilonas - HRB Sharks 8 - 3 6 Megaboys - Novoboys 2 - 9 ______________________________________________________________________________ 4. kierros 7 Novoboys - Los Ilonas 7 - 4 8 HRB Sharks - Luukkumiehet 8 - 4 ______________________________________________________________________________ 5. kierros 9 Luukkumiehet - Novoboys 2 - 12 10 Los Ilonas - Megaboys 6 - 4 ______________________________________________________________________________ 6. kierros 11 Luukkumiehet - Megaboys 7 - 4 12 HRB Sharks - Novoboys 6 - 9 ______________________________________________________________________________ 7. kierros 13 Megaboys - HRB Sharks 8 - 6 14 Los Ilonas - Luukkumiehet 13 - 8 ______________________________________________________________________________ 8. kierros 15 HRB Sharks - Los Ilonas 5 - 4 16 Novoboys - Megaboys 12 - 5 ______________________________________________________________________________ 9. kierros 17 Los Ilonas - Novoboys 1 - 4 18 Luukkumiehet - HRB Sharks 4 - 9 ______________________________________________________________________________ 10. kierros 19 Novoboys - Luukkumiehet 14 - 2 20 Megaboys - Los Ilonas 3 - 2 ______________________________________________________________________________ 11. kierros 21 Megaboys - Luukkumiehet 11 - 4 22 Novoboys - HRB Sharks 9 - 2 ______________________________________________________________________________ 12. kierros 23 HRB Sharks - Megaboys 3 - 9 24 Luukkumiehet - Los Ilonas 5 - 11 ______________________________________________________________________________ 13. kierros 25 Los Ilonas - HRB Sharks 10 - 1 26 Megaboys - Novoboys 4 - 6 ______________________________________________________________________________ 14. kierros 27 Novoboys - Los Ilonas 9 - 2 28 HRB Sharks - Luukkumiehet 6 - 5 ______________________________________________________________________________ 15. kierros 29 Luukkumiehet - Novoboys 1 - 24 30 Los Ilonas - Megaboys 4 - 4

Kakkonen:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 31 Kytölän Pallo - Doopie Bros 3 - 4 32 SHW - Riihikontin Pallo 8 - 4 33 Gremon Pallo - Flyers 10 - 3 34 Haaskalinnut - Neliveto 3 - 5 35 Jäppärä - Löysä Pitkä 8 - 6 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 36 Löysä Pitkä - Haaskalinnut 4 - 3 37 Neliveto - Gremon Pallo 9 - 3 38 Flyers - SHW 6 - 3 39 Riihikontin Pallo - Kytölän Pallo 5 - 7 40 Doopie Bros - Seivästäjät 6 - 4 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 41 Seivästäjät - Riihikontin Pallo 3 - 8 42 Kytölän Pallo - Flyers 4 - 6 43 SHW - Neliveto 1 - 17 44 Gremon Pallo - Löysä Pitkä 4 - 13 45 Haaskalinnut - Jäppärä 7 - 5 ______________________________________________________________________________ 4. kierros 46 Jäppärä - Gremon Pallo 10 - 5 47 Löysä Pitkä - SHW 11 - 1 48 Neliveto - Kytölän Pallo 2 - 4 49 Flyers - Seivästäjät 12 - 4 50 Riihikontin Pallo - Doopie Bros 11 - 9 ______________________________________________________________________________ 5. kierros 51 Doopie Bros - Flyers 11 - 5 52 Seivästäjät - Neliveto 0 - 8 53 Kytölän Pallo - Löysä Pitkä 5 - 3 54 SHW - Jäppärä 3 - 17 55 Gremon Pallo - Haaskalinnut 0 - 20 ______________________________________________________________________________ 6. kierros 56 Haaskalinnut - SHW 8 - 3 57 Jäppärä - Kytölän Pallo 8 - 3 58 Löysä Pitkä - Seivästäjät 7 - 3 59 Neliveto - Doopie Bros 3 - 2 60 Flyers - Riihikontin Pallo 8 - 8 ______________________________________________________________________________ 7. kierros 61 Riihikontin Pallo - Neliveto 4 - 8 62 Doopie Bros - Löysä Pitkä 3 - 10 63 Seivästäjät - Jäppärä 7 - 6 64 Kytölän Pallo - Haaskalinnut 10 - 4 65 SHW - Gremon Pallo 4 - 7 ______________________________________________________________________________ 8. kierros 66 Gremon Pallo - Kytölän Pallo 1 - 8 67 Haaskalinnut - Seivästäjät 6 - 6 68 Jäppärä - Doopie Bros 2 - 7 69 Löysä Pitkä - Riihikontin Pallo 3 - 6 70 Neliveto - Flyers 11 - 3 ______________________________________________________________________________ 9. kierros 71 Flyers - Löysä Pitkä 5 - 7 72 Riihikontin Pallo - Jäppärä 10 - 7 73 Doopie Bros - Haaskalinnut 5 - 13 74 Seivästäjät - Gremon Pallo 3 - 8 75 Kytölän Pallo - SHW 3 - 6 ______________________________________________________________________________ 10. kierros 76 SHW - Seivästäjät 4 - 7 77 Gremon Pallo - Doopie Bros 3 - 13 78 Haaskalinnut - Riihikontin Pallo 8 - 5 79 Jäppärä - Flyers 5 - 9 80 Löysä Pitkä - Neliveto 4 - 5 ______________________________________________________________________________ 11. kierros 81 Neliveto - Jäppärä 82 Flyers - Haaskalinnut 5 - 10 83 Riihikontin Pallo - Gremon Pallo 9 - 7 84 Doopie Bros - SHW 5 - 5 85 Seivästäjät - Kytölän Pallo 4 - 7

Kolmonen:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 86 Peltikioskin Pallo - Original Ilonas 4 - 7 87 Alan Miehet - BeachBums 15 - 3 88 KyPy-84 A-jun - Zirocco 4 - 5 89 Peuran Pallo - Pehmeät Jalat 11 - 6 90 Mad Cows - Eläkeläiset 8 - 6 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 91 Original Ilonas - Mad Cows 8 - 4 92 Eläkeläiset - Peuran Pallo 4 - 7 93 Pehmeät Jalat - KyPy-84 A-jun 8 - 5 94 Zirocco - Alan Miehet 4 - 5 95 BeachBums - Peltikioskin Pallo 4 - 9 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 96 Original Ilonas - BeachBums 4 - 11 97 Peltikioskin Pallo - Zirocco 0 - 12 98 Alan Miehet - Pehmeät Jalat 8 - 8 99 KyPy-84 A-jun - Eläkeläiset 3 - 8 100 Peuran Pallo - Mad Cows 8 - 5 ______________________________________________________________________________ 4. kierros 101 Peuran Pallo - Original Ilonas 11 - 4 102 Mad Cows - KyPy-84 A-jun 3 - 10 103 Eläkeläiset - Alan Miehet 1 - 7 104 Pehmeät Jalat - Peltikioskin Pallo 14 - 3 105 Zirocco - BeachBums 2 - 4 ______________________________________________________________________________ 5. kierros 106 Zirocco - Original Ilonas 3 - 4 107 BeachBums - Pehmeät Jalat 3 - 9 108 Peltikioskin Pallo - Eläkeläiset 8 - 3 109 Alan Miehet - Mad Cows 5 - 7 110 KyPy-84 A-jun - Peuran Pallo 4 - 6 ______________________________________________________________________________ 6. kierros 111 Original Ilonas - KyPy-84 A-jun 6 - 11 112 Peuran Pallo - Alan Miehet 4 - 4 113 Mad Cows - Peltikioskin Pallo 3 - 9 114 Eläkeläiset - BeachBums 11 - 10 115 Pehmeät Jalat - Zirocco 4 - 2 ______________________________________________________________________________ 7. kierros 116 Original Ilonas - Pehmeät Jalat 3 - 2 117 Zirocco - Eläkeläiset 8 - 5 118 BeachBums - Mad Cows 5 - 7 119 Peltikioskin Pallo - Peuran Pallo 4 - 6 120 Alan Miehet - KyPy-84 A-jun 4 - 5 ______________________________________________________________________________ 8. kierros 121 Alan Miehet - Original Ilonas 12 - 4 122 KyPy-84 A-jun - Peltikioskin Pallo 4 - 4 123 Peuran Pallo - BeachBums 9 - 4 124 Mad Cows - Zirocco 5 - 10 125 Eläkeläiset - Pehmeät Jalat 2 - 8 ______________________________________________________________________________ 9. kierros 126 Eläkeläiset - Original Ilonas 6 - 4 127 Pehmeät Jalat - Mad Cows 7 - 7 128 Zirocco - Peuran Pallo 8 - 11 129 BeachBums - KyPy-84 A-jun 3 - 12 130 Peltikioskin Pallo - Alan Miehet 5 - 6

40-v.KKI-sarja:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 131 Mega-40 - Peltikioski-40 18 - 0 132 BeachBums-40 - KyPy-40 LUOV.
133 Zirocco-40 - Red Bulls 0 - 17 134 Pehmeät Jalat-40 - Keittiövalinta 8 - 10 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 135 Pehmeät Jalat-40 - Peltikioski-40 7 - 5 136 Keittiövalinta - Zirocco-40 10 - 1 137 Red Bulls - BeachBums-40 LUOV.
138 KyPy-40 - Mega-40 1 - 14 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 139 Peltikioski-40 - KyPy-40 0 - 12 140 Mega-40 - Red Bulls 2 - 4 141 BeachBums-40 - Keittiövalinta LUOV.
142 Zirocco-40 - Pehmeät Jalat-40 2 - 12 ______________________________________________________________________________ 4. kierros 143 Red Bulls - Peltikioski-40 11 - 1 144 KyPy-40 - Keittiövalinta 4 - 8 145 Mega-40 - Pehmeät Jalat-40 7 - 1 146 BeachBums-40 - Zirocco-40 LUOV.
______________________________________________________________________________ 5. kierros 147 Peltikioski-40 - Zirocco-40 6 - 5 148 Pehmeät Jalat-40 - BeachBums-40 LUOV.
149 Keittiövalinta - Mega-40 4 - 2 150 Red Bulls - KyPy-40 12 - 2 ______________________________________________________________________________ 6. kierros 151 BeachBums-40 - Peltikioski-40 LUOV.
152 Zirocco-40 - Mega-40 2 - 24 153 Pehmeät Jalat-40 - KyPy-40 11 - 4 154 Keittiövalinta - Red Bulls 5 - 7 ______________________________________________________________________________ 7. kierros 155 Peltikioski-40 - Keittiövalinta 7 - 12 156 Red Bulls - Pehmeät Jalat-40 9 - 6 157 KyPy-40 - Zirocco-40 9 - 5 158 Mega-40 - BeachBums-40 LUOV.
______________________________________________________________________________ 8. kierros 159 Peltikioski-40 - Mega-40 3 - 8 160 KyPy-40 - BeachBums-40 LUOV.
161 Red Bulls - Zirocco-40 21 - 0 162 Keittiövalinta - Pehmeät Jalat-40 9 - 4 ______________________________________________________________________________ 9. kierros 163 Peltikioski-40 - Pehmeät Jalat-40 3 - 9 164 Zirocco-40 - Keittiövalinta 4 - 17 165 BeachBums-40 - Red Bulls LUOV.
166 Mega-40 - KyPy-40 8 - 3 ______________________________________________________________________________ 10. kierros 167 KyPy-40 - Peltikioski-40 10 - 4 168 Red Bulls - Mega-40 9 - 4 169 Keittiövalinta - BeachBums-40 LUOV.
170 Pehmeät Jalat-40 - Zirocco-40 8 - 11 ______________________________________________________________________________ 11. kierros 171 Peltikioski-40 - Red Bulls 1 - 9 172 Keittiövalinta - KyPy-40 12 - 2 173 Pehmeät Jalat-40 - Mega-40 5 - 6 174 Zirocco-40 - BeachBums-40 LUOV.
______________________________________________________________________________ 12. kierros 175 Zirocco-40 - Peltikioski-40 8 - 4 176 BeachBums-40 - Pehmeät Jalat-40 LUOV.
177 Mega-40 - Keittiövalinta 4 - 11 178 KyPy-40 - Red Bulls 4 - 6 ______________________________________________________________________________ 13. kierros 179 Peltikioski-40 - BeachBums-40 LUOV.
180 Mega-40 - Zirocco-40 10 - 1 181 KyPy-40 - Pehmeät Jalat-40 5 - 13 182 Red Bulls - Keittiövalinta 9 - 3 ______________________________________________________________________________ 14. kierros 183 Keittiövalinta - Peltikioski-40 9 - 4 184 Pehmeät Jalat-40 - Red Bulls 5 - 5 185 Zirocco-40 - KyPy-40 12 - 4 186 BeachBums-40 - Mega-40 LUOV.

Pappaliiga:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 187 X-Ball - Hurjat Ukot 12 - 2 188 Peltikioski-50 - Gremo-50 3 - 4 189 HRB Sharks-50 - Genes Ball 16 - 1 190 Tähtipallo - Rammyganes 5 - 8 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 191 Rammyganes - HRB Sharks-50 4 - 9 192 Genes Ball - Peltikioski-50 4 - 9 193 Gremo-50 - X-Ball 2 - 13 194 Hurjat Ukot - Sir Ilonas 5 - 3 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 195 Sir Ilonas - Gremo-50 3 - 5 196 X-Ball - Genes Ball 13 - 1 197 Peltikioski-50 - Rammyganes 4 - 16 198 HRB Sharks-50 - Tähtipallo 22 - 1 ______________________________________________________________________________ 4. kierros 199 Tähtipallo - Peltikioski-50 2 - 8 200 Rammyganes - X-Ball 6 - 1 201 Genes Ball - Sir Ilonas 1 - 11 202 Gremo-50 - Hurjat Ukot 10 - 6 ______________________________________________________________________________ 5. kierros 203 Hurjat Ukot - Genes Ball 9 - 6 204 Sir Ilonas - Rammyganes 4 - 4 205 X-Ball - Tähtipallo 9 - 1 206 Peltikioski-50 - HRB Sharks-50 4 - 14 ______________________________________________________________________________ 6. kierros 207 HRB Sharks-50 - X-Ball 8 - 1 208 Tähtipallo - Sir Ilonas 6 - 8 209 Rammyganes - Hurjat Ukot 17 - 1 210 Genes Ball - Gremo-50 7 - 3 ______________________________________________________________________________ 7. kierros 211 Gremo-50 - Rammyganes 7 - 15 212 Hurjat Ukot - Tähtipallo 4 - 7 213 Sir Ilonas - HRB Sharks-50 0 - 18 214 X-Ball - Peltikioski-50 7 - 6 ______________________________________________________________________________ 8. kierros 215 Peltikioski-50 - Sir Ilonas 10 - 5 216 HRB Sharks-50 - Hurjat Ukot 13 - 9 217 Tähtipallo - Gremo-50 5 - 7 218 Rammyganes - Genes Ball 13 - 3 ______________________________________________________________________________ 9. kierros 219 Genes Ball - Tähtipallo 6 - 6 220 Gremo-50 - HRB Sharks-50 3 - 19 221 Hurjat Ukot - Peltikioski-50 2 - 12 222 Sir Ilonas - X-Ball 6 - 9

Siirtovara:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 283 siirto - vara 284 siirto - vara 285 siirto - vara 286 siirto - vara 287 siirto - vara 288 siirto - vara 289 siirto - vara 290 siirto - vara 291 siirto - vara 292 siirto - vara 293 siirto - vara 294 siirto - vara 295 siirto - vara 296 siirto - vara 297 siirto - vara 298 siirto - vara

sekalaiset:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 299 palkintojen - jakovara 300 palkintojen - jakovara 301 Jake - turnaus 302 siirto - vara 303 siirto - vara 304 harold - and pois 305 Allu - ilta 306 ginu - tinu 307 kuupa - kupa 308 kups - kep 309 kumin pallo - seura 310 janipoi - kook

Pappaliiga sijat 1-3:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 311 Rammyganes j - X-Ball j 4 - 11 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 312 HRB Sharks-50 j - Rammyganes j 12 - 4 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 313 X-Ball j - HRB Sharks-50 j 4 - 14

Pappaliiga sijat 4-6:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 314 Peltikioski-50 j - Sir Ilonas j 3 - 10 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 315 Gremo-50 j - Peltikioski-50 j 8 - 7 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 316 Sir Ilonas j - Gremo-50 j 13 - 5

Pappaliiga sijat 7-9:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 317 Tähtipallo j - Genes Ball j 7 - 17 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 318 Hurjat Ukot j - Tähtipallo j 5 - 6 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 319 Genes Ball j - Hurjat Ukot j 5 - 0 Luov.

Kolmonen sijat 1-4:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 320 KyPy-84 A-j - Peuran Pallo j 10 - 6 321 Pehmeät Jalat j - Alan Miehet j 1 - 6 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 322 Peuran Pallo j - Alan Miehet j 14 - 3 323 KyPy-84 A-j - Pehmeät Jalat j 9 - 5 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 324 Pehmeät Jalat j - Peuran Pallo j 4 - 6 325 Alan Miehet j - KyPy-84 A-j 11 - 4

Kolmonen sijat 5-7:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 326 Original Ilonas j - Zirocco j 5 - 9 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 327 Peltikioskin Pallo j - Original Ilonas j 8 - 3 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 328 Zirocco j - Peltikioskin Pallo j 0 - 5

Kolmonen sijat 8-10:

______________________________________________________________________________ 1. kierros 329 Eläkeläiset j - Mad Cows j 7 - 7 ______________________________________________________________________________ 2. kierros 330 BeachBums j - Eläkeläiset j 10 - 7 ______________________________________________________________________________ 3. kierros 331 Mad Cows j - BeachBums j 4 - 6